No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslanci sa nedohodli na fungovaní futbalu, budú o ňom ešte mimoriadne rokovať

rokovanie-mszV programe uplynulého mestského zastupiteľstva mali poslanci aj informatívnu správu o pôsobení Mestského športového klubu (MŠK), ktorú predložil prednosta Mestského úradu a konateľ MŠK Štefan Szántó. Predložené boli tri alternatívy „osudu“ rimavskosobotského futbalu. Prvou by malo byť schválenie dotácie vo výške 50 tis. eur na zabezpečenie pôsobenia futbalového mužstva dospelých v II. lige v jesennej časti. Predseda poslaneckého klubu Spoločne za rozvoj mesta Rimavská Sobota Zoltán Bán však navrhol znížiť sumu na 30 tis. eur. Podľa poslanca Júliusa Sojku by ale mali uvolniť peniaze pod podmienkou, keď budú vedieť akým smerom sa bude futbal uberať. V prípade ak by neschválili dotácie, tak alternatívou bolo aj neprihlásenie mužského futbalu do súťaže.

Štefan BaloghV rámci tohto bodu vystúpil aj bývalý rimavskosobotský hráč Štefan Balogh, ktorý poslancom predložil svoju koncepciu vedenia futbalu v meste. Podľa jeho slov by sa futbal mohol viesť ako občianske združenie (OZ), na ktoré však potrebuje súhlas mestského zastupiteľstva.
Ako ďalej Balogh uviedol, na jednej strane by to prinieslo nových členov aj z radov občanov a podnikateľov, na strane druhej väčšiu transparentnosť fungovania klubu. Jeho koncepcia vedenia futbalu je postavená na hospodárení s terajšími financiami vo výške 50 tis. eur. „Nasadil by som domácich odchovancov, aby mali možnosť hrať, je to česť a každý by bol rád keby si mohol zahrať,“ dodal.

Po predložení koncepcie sa rozpútala takmer dvojhodinová, miestami emotívna diskusia. Poslancov v rámci rozpravy zaujímalo najmä prečo zriadenie OZ by malo zachrániť futbal a odkiaľ by mal finančné prostriedky. Podľa Balogha alternatíva založenia OZ prinesie viac členov, ktorí by, ako uviedol, radi finančne prispievali na rozvoj futbalu. Väčšinu poslancov však svojim návrhom nezaujal. „Mňa ste svojim vystúpením nepresvedčili,“ povedal viceprimátor Ladislav Rigó a dodal, že si nevie predstaviť takýto spôsob financovania.

Rovnako ako Baloghova koncepcia OZ ani alternatívy mestského zastupiteľstva nepriniesli riešenie. Niekoľkí poslanci sa zhodli, že touto otázkou sa zaoberajú každý rok a preto je potrebná zmena. „Musíme urobiť systémovú zmenu, liečenie nepomáha,“ povedal poslanec Samuel Urban.

Nakoniec sa poslanci rozhodli stiahnuť tento bod z rokovania. Otázkou ďalšieho fungovania futbalu by sa mali zaoberať na mimoriadnom mestskom zastupiteľstve v stredu, 20. mája, o 13.00 hod.

Zároveň zastupiteľstvo navrhlo vypísať výberové konanie na obsadenie funkcie konateľa klubu. Bývalý konateľ Štefan Szántó sa rozhodol opäť vzdať tejto funkcie. „Po toľkých útokoch som sa rozhodol odovzdať žiadosť na ukončenie a nemienim v tejto funkcii pracovať ani deň,“ uviedol. Výberové konanie bude aj na miesto športového riaditeľa klubu.

Zdroj: Rimava.sk

Aký je váš názor na túto tému? Hlasujte!

hlasovanie


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross