No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslanci schválili odmenu kontrolórovi, mal by dostať viac ako primátor

Primátorov plat sa nemení, jeho zástupca nedostane žiadnu odmenu navyše, poslanci schválili len odmenu hlavnému kontrolórovi. Ten by tak mal dostať viac, ako je základný plat primátora. Taký je záver včerajšieho rokovania poslancov mestského zastupiteľstva. O plate a odmenách mali rozhodovať už v septembri, nedohodli sa však na spôsobe hlasovania a primátor napokon predkladaný návrh stiahol.

Včera sa väčšina poslancov už uzniesla na tajnej voľbe, na hlasovacích lístkoch mali zakrúžkovať jednu z predkladaných možností. Primátorov plat sa pritom mohol zvýšiť maximálne o 30 percent, hoci zákon povoľuje až 70-percentné navýšenie. Jozef Šimko vzápätí vyhlásil, aby sa o jeho plate nehlasovalo.

Poslanci tak rozhodovali o jednorázovej odmene pre Ladislava Rigóa, ktorý v lete počas troch týždňov zastupoval primátora vo funkcii a o mesačnej odmene pre hlavného kontrolóra Ladislava Šťavinu. Podľa výsledkov hlasovania však viceprimátor nedostane žiadnu odmenu za zastupovanie, túto možnosť označilo na hlasovacom lístku osem poslancov. Naopak, desiati poslanci sa priklonili k návrhu 30 percentnej mesačnej odmeny hlavnému kontrolórovi od novembra, na obdobie dvanástich mesiacov. Primátor informoval, že plat hlavného kontrolóra tak bude po novom predstavovať 2 289 eur. Ako podotkol, nevie, či si zaslúži takýto plat. Zároveň vyhlásil, že ho mrzí, že človek, ktorý ho tri týždne zastupoval v čase svojho voľna, nedostane ani euro. "Som presvedčený, že aj ja by som takto dopadol," vyhlásil Šimko, ktorý ostáva na základnom plate 2 272 eur. Ako dnes pre Rimava.sk primátor uviedol, od poslancov bude žiadať zdôvodnenie odmeny kontrolórovi, dovtedy ich rozhodnutie nepodpíše. "Nie je to z nepriateľstva k pánovi Šťavinovi," zdôraznil primátor. Ako dodal, považuje za nekorektné, že viceprimátor, ktorý robil prácu navyše, nedostane ani cent. Podľa neho poslanci rozhodovali politicky a viceprimátor zrejme nie je v správnej strane. Návrh na udelenie odmeny Rigóovi tak chce predložiť opätovne na rokovanie zastupiteľstva.

Ako pre Rimava.sk povedal poslanec Ivan Hazucha z klubu Smer-SD, podľa neho určite nešlo o politické rozhodnutie, o čom svedčí aj počet hlasov poslancov.

Hlavný kontrolór Ladislav Šťavina pre Rimava.sk uviedol, že svoj plat nebude obhajovať. "Moju prácu hodnotia tí, ktorí ma do funkcie posadili," uviedol a dodal, že primátor síce vyhlasuje, že kontrolór si zrejme odmenu nezaslúži, no aj sám mu dáva úlohy mimo plánu kontrolnej činnosti.

 

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross