No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslancov čaká ďalšie zasadnutie zastupiteľstva. Schvaľovať budú rozšírenie plateného parkovania

Zdroj: Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA – Poslancov v Rimavskej Sobote čaká ďalšie zasadnutie mestského zastupiteľstva (MsZ). Už v utorok, 25. júna, sa budú rozprávať o rôznch bodoch. Jedným z najdôležitejších je zmena Všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o parkovacej politike v meste.

Mesto chce zmenu hlavne na parkovisku pred poštou na ulici Jánošikovej, kde chce mesto pýtať 50 centov za hodinu. Doteraz tam bolo parkovanie zadarmo. Ako uvádza mesto v dôvodovej správe, viacero občanov sa sťažovalo, že nevie zaparkovať pri pošte z dôvodu, že veľa motorových vozidiel tam parkuje a tí, ktorí si chcú vybaviť záležitosti na pošte, musia hľadať parkovisko medzi bytovými domami.

Článok pokračuje pod reklamou


"Na parkovisku pri pošte je nainštalovaný parkovací automat, za ktorý mesto muselo zaplatiť cca 10 000 eur a táto investícia nie je doposiaľ využívaná," dodalo mesto. Zároveň chcú na zasadnutí MsZ v rámci tejto zmeny schváliť aj parkovanie v zóne v rekreačnej oblasti Kurinec, kde chce mesto zaviesť poplatok 2 eurá na deň.

Návrh zároveň hovorí, že "podnikateľ, ktorý prevádzkuje svoju živnosť v zóne K1 RO Kurinec má nárok na parkovaciu kartu v hodnote 50 eur na sezónu. Táto parkovacia karta je platná len v parkovacej zóne K1."

Poslanci sa budú na zasadnutí zaoberať aj zmenou územného plánu mesta. Tento bod predkladá viceprimátor Attila Halász. Mesto chce zároveň aj predložiť prvú zmenu rozpočtu či návrh VZN o určení výšky príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Rimavská Sobota.

Celý program zasadnutia MsZ nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: Rimava.sk

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross