No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Posledný pracovný deň poznačený výstrahou pred búrkami s krúpami

Posledný pracovný deň tohto týždňa bude v znamení búrok s krúpami. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pred týmto prírodným javom výstrahu prvého stupňa pre celé Slovensko. Výnimkou tak nie je ani región Gemer-Malohont či Novohrad. V ich okresoch to však s výskytom búrok nebude rovnaké.

V okrese Rimavská Sobota, Lučenec, Poltár a Veľký Krtíš je podľa SHMÚ malá pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Inak to bude v okrese Revúca, kde je podľa meteorológov zvýšená pravdepodobnosť tohto prírodného javu.

„S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 až 40 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť 18 - 20 m/s (65 - 70 km/h). Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ avizuje SHMÚ.

Podľa meteorológov pri spomínaných búrkach je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok,
zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov).

Výstraha na dnes, 6. júla, platí od 11:00 do 18:00 hod.

Zdroj: Rimava.sk (Spracované podľa SHMÚ)


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross