No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Post Bellum s kampaňou #StrážcoviaDemokracie prichádza aj do R. Soboty, združenie vyzýva ľudí, aby išli voliť

25. septembra 2023 | | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA/SLOVENSKO – Občianske združenie Post Bellum pred viac ako mesiacom otvorilo kampaň s názvom #StrážcoviaDemokracie. Svoj cieľ predstavuje ako mobilizáciu demokraticky zmýšľajúcich ľudí ísť voliť a ochrániť tak demokraciu pred jej zničením populistami a fašistami.

"V minulosti museli #StrazcoviaDemokracie bojovať za slobodu a demokraciu so skutočnou zbraňou v ruke – tak ako naši starí a prastarí rodičia počas Slovenského národného povstania. A to je aj hlavnou myšlienkou celej našej kampane – chceme dať do kontrastu aké jednoduché je to, čo dnes môžeme všetci urobiť na obranu demokracie, voči tomu, aké obrovské obete museli priniesť naši predkovia, keď o demokraciu prišli a museli bojovať za jej návrat,“ vysvetlila Sandra Polovková, riaditeľka Post Bellum.

Článok pokračuje pod reklamou


Ak váhate, či medzi strážcov a strážkyne patríte, spoznajte skutočné príbehy ľudí, ktorí prežili nedemokratické režimy, môžete sa debaty zúčastniť aj v Rimavskej Sobote. Občianske združenie so svojou kampaňou zavíta do bábkovej sály Domu kultúry (vchod cez Dekáč), a to už zajtra (26. septembra) o 19-tej hodine.

Spoznajte vo filme od Post Bellum skutočné príbehy 20. storočia. Po premietaní bude možné o nich diskutovať so stand-up komikom Michaelom Szatmárym, riaditeľkou Sandrou Polovkovou a Jurajom Rizmanom z Post Bellum.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross