No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslanci škrtli z rozpočtu 8 tisíc eur na prekrytie zapáchajúceho potoka v Tomašovej

Potok v Tomašovej, z ktorého sa šíri zápach, vlani Technické služby mesta (TSM) prekryli, výdavková položka 8 308 eur bola zaradená v návrhu tohtoročného rozpočtu. Poslanci však tieto peniaze škrtli, namietali, že investíciu vopred neschválili. Ako odznelo, v potoku končia splašky a problém mal byť riešený inak.

Ako sa v rozpočte uvádzalo, TSM vlani prekryli potok na základe požiadavky poslanca Tomáša Slivu a tamojších obyvateľov. Keďže v minuloročnom rozpočte sa takáto výdavková položka nenachádzala, mala by byť zahrnutá v novom. Ako uviedol šéf poslaneckého klubu SMER-SD Ján Végh, suma nebola  schválená mestským zastupiteľstvom, technické služby si ju podľa jeho slov majú zapracovať do svojich prevádzkových nákladov minulého a tohto roka.

Podľa poslanca Tomáša Slivu je však nevhodné, že 8 300 eur na prekrytie potoka sa stalo terčom útoku, práce považuje za potrebné. Ako spomenul, do rozpočtu boli zahrnuté dosť veľké položky na návrh strany SMER-SD. „Práve toto je teraz napádané, no neviem, či kvôli tomu, že to nie je agenda strany SMER,“ uviedol Sliva. „Áno pán poslanec a idú ma za to ukrižovať,“ podotkol vzápätí primátor Jozef Šimko.

Poslanec Ivan Hazucha ale prišiel s výhradami. Ako povedal, v potoku zrejme končia splašky z niektorých domov, ktoré nie sú napojené na kanalizáciu. „Je tu vybudovaná nová kanalizácia, aj dažďová aj splašková, a my sme de facto urobili z potoka stoku,“ povedal poslanec, podľa ktorého mali byť skôr riešení znečisťovatelia, ktorí do potoka nelegálne vypúšťajú splašky. „Zakryli sme potok a tvárime sa, že problém neexistuje,“ konštatoval.

Poslanec Sliva však namietal, že vec nie je uzavretá, to že sa prekryl potok podľa neho neznamená, že sa už situácia ďalej riešiť nebude. Ako vysvetlila vedúca odboru rozvoja mesta na mestskom úrade Eva Muráriková, oddelenie životného prostredia konalo, občania, ktorí nie sú napojení na kanalizáciu, boli predvolaní a  budú odstúpení na obvodný úrad. „Je to v konaní,“ ubezpečila.

Zo schváleného rozpočtu však napokon položka 8 308 eur predsa len vypadla. Ako dnes pre Rimava.sk uviedol primátor Jozef Šimko, napriek tomu financie na tieto práce určite v mestskom rozpočte nájde.

[nggallery id=952]

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross