No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pozor na hmly a poľadovicu, varujú meteorológovia

perex-hmlaPozor na hmly a poľadovicu. Meteorológovia vydali na dnes, 11. januára, výstrahu pred týmito dvomi prírodnými javmi aj pre okresy Rimavská Sobota, Lučenec, Revúca, Poltár i Veľký Krtíš. Ako ďalej Slovenský hydrometeorologický ústav informuje výskyt poľadovice a hmly s dohľadnosťou od 50 do 200 metrov sa očakáva ojedinele a trvanie výstrahy je do 10-tej hodiny rannej. Podľa SHMÚ tvorba poľadovice i výskyt hmiel predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské i dopravné aktivity. „Výskyt poľadovice a hmiel s uvedenou dohľadnosťou je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ uvádza SHMÚ.

Polícia rovnako varuje pred horšími poveternostnými podmienkami a vyzýva vodičov k väčšej opatrnosti. „Apelujeme na vodičov, aby v dôsledku zníženej viditeľnosti použili stretávacie svetlá, prípadne hmlové svetlá, denné svietenie je nedostatočné,“ informovala Rimava.sk banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, podľa ktorej počas uplynulého víkendu nedošlo ku žiadnym vážnym nehodám v dôsledku zhoršeného počasia.

Ako ďalej avizuje, vodiči by vplyv počasia nemali nepodceňovať a v dostatočnej miere by sa mali pripraviť aj na nepredvídateľné situácie. „Najmä, aby vo zvýšenej miere sledovali situáciu v cestnej premávke, prispôsobili rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky,“ dodala hovorkyňa. Podľa jej slov predísť nehodám v takýchto podmienkach možno najmä použitím zimných pneumatík, ktoré by už mali byť samozrejmosťou, ale aj znížením rýchlosti a zvýšením vzdialenosti medzi vozidlami.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross