No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pozor na silný vietor, meteorológovia vydali výstrahy

23. októbra 2018 |  | | |

Dnešný večer ako aj zajtrajšok bude poznačený silným vetrom. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pred týmto prírodným javom výstrahu prvého stupňa. Výstraha platí od dnes, 23. októbra od 20:00 do stredy, 24. októbra do 22:00 hod. pre okres Rimavská Sobota, Revúca, Poltár či Veľký Krtíš.

Dnes večer podľa SHMÚ sa na horách, najmä v polohách nad 1300 metrov, v uvedených okresoch očakáva miestami výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 30 - 37 m/s (110 - 135 km/h). „Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, no predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo,“ avizuje SHMÚ.

Silnému vetru sa nevyhneme ani počas stredy, 24. októbra. Meteorológovia očakávajú v spomenutých okresoch ojedinele výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 - 23 m/s (65 - 85 km/h). Podľa SHMÚ táto rýchlosť taktiež predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. „Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná,
ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ informuje SHMÚ.

Zdroj: Rimava.sk (Spracované podľa SHMÚ)


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross