No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pozrite si, čo ponúka Hvezdáreň počas jarných prázdnin

Žiakom základných ako aj stredných škôl začínajú od pondelka, 4. marca, jarné prázdniny. A ak patríte aj Vy medzi rodičov, ktorí nevedia aký program svojim ratolestiam pripraviť, tak Hvezdáreň v Rimavskej Sobote Vám v tomto pomôže. Práve tam si počas jarných prázdnin pripravili bohatý program nielen pre deti, ale aj rodiny či väčšie skupiny.

„Hvezdáreň bude prístupná od 11:00 do 21:00 hod.,“ povedala pre Rimava.sk Katarína Kerekešová z Hvézdárne v Rimavskej Sobote. Budete si môcť pozrieť areál s modelmi asteroidov, slnečnými hodinami, zariadeniami na solárnu energiu a podobne. Okrem toho na Vás čakajú aj výstavy: Meteority; Vesmír očami detí a mládeže (súťažné výtvarné práce); 1919 – 2019 Sté výročie založenia Medzinárodnej astronomickej únie (plagátová výstava).

Podľa Kerekešovej cez deň bude prebiehať pozorovanie Slnka - slnečných škvŕn a protuberancií, no príde rad aj na pozorovania Merkúra a Venuše. Aký ďalší program na Vás vo Hvezdárni čaká si pozrite nižšie:

Popoludňajšie akcie – od 14.00 hod.:
Pondelok, 4. marca: Mágia okolo nás – o fyzikálnych fotografiách medzi umením a vedou (pre starších žiakov, študentov, dospelých)
Utorok, 5. marca: Súhvezdia našej oblohy (pre deti 7 – 10 ročné) – premietanie a rozprávanie o súhvezdiach; deti si zhotovia hviezdnu mapu a vyhľadajú si súhvezdia podľa nej; počet účastníkov je obmedzený – účasť treba nahlásiť!
Streda 6. marca: Klenoty od Mrázika – fotografické kúzlenie s mrázikom a svetlom z poslednej zimy (pre starších žiakov,  študentov, dospelých)
Štvrtok, 7. marca: Súhvezdia našej oblohy (pre deti 7 – 10 ročné) – premietanie a rozprávanie o súhvezdiach; deti si zhotovia hviezdnu mapu a vyhľadajú si súhvezdia podľa nej; počet účastníkov je obmedzený – účasť treba nahlásiť!
Piatok, 8. marca: Z magických príbehov v astroparku – čítanie rozprávok s neobyčajnými fotografiami

Večer od 17:30 do 18:30 hod. predvečerný program: Obloha nad nami (premietanie o súhvezdiach, zaujímavých objektoch a hviezdach na večernej oblohe a významných astronomických udalostiach roka). Večerné pozorovanie od 18:30 do 21:00 hod. (iba za jasného počasia).

Pozorovania sú určené jednotlivcom a rodinám, väčšie skupiny je nutné ohlásiť vopred. Kontakt nájdete TU.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross