No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pozrite si, kam v Rimavskej Sobote vyraziť za kultúrou v októbri

Kultúry nikdy nie je dosť. A tak si pozrite prehľad kultúrnych podujatí, ktoré v mesiaci október, ponúka v Rimavskej Sobote Mestské kultúrne stredisko. Ak ešte nemáte program na dnešné popoludnie (13. 10.), tak o 15.00 hod. sa uskutoční vernisáž výstavy artefaktov z 33. ročníka Letného umeleckého tábora LETAVY 2018. Výstavu si budú môcť záujemcovia prezrieť bezplatne v Galérii Ganevia do konca novembra. Sprístupnená bude počas pracovných dní, v čase od 8.00 – 16.00 hod. V ten istý deň o 17.00 hod. všetkých pozývame do divadelnej sály na galaprogram LEGSZEBB VÁROS BATYI, kde zaznie všetko od ľudových maďarských piesní, cez operety až po opery. V hudobnom galaprograme popri domácich spevákoch, finalistoch celoštátnej súťaže Astra-Őszirózsa vystúpia aj hostia z Maďarska, z televíznej obrazovky a z rozhlasu dobre známe tváre a hlasy: Gyöngyösi Kiss Anna, Nádasdi László a Krisztína Szeredy. Sprevádzať ich bude cigánska kapela Lajosa Botosa. Vstupné: 5€, predaj vstupeniek v MsKS a Kníhkupectve M. Tompu.

V nedeľu, 14. októbra o 18.00 hod. divadelnú sálu naplnia priaznivci slovenského divadla a humoru. Privítame brilantnú francúzsku komédiu MENO alebo Komédia, ktorá sa našťastie nestala Vám… v podaní hercov Štúdia L+S. Inscenácia vďaka skvelému obsadeniu a mimoriadnemu situačnému humoru zaručene pobaví každého diváka. Ponorte sa do hry na pravdu a zistite, ako jeden večer neľútostnej úprimnosti zamáva s rodinnými aj kamarátskymi vzťahmi. Účinkujú: Zuzana Mauréry, Vladimír Hajdu, Richard Stanke, Lucia Hurajová a Kamil Mikulčík. S hercami ju naštudoval režisér Jakub Nvota. Vstupné: 16€ / predaj vstupeniek v MsKS, TIC a cez Ticketportal.

Cyklus koncertov vážnej hudby, 38. ročník Hudobnej jesene, bude v utorok, 16. októbra o 19.00 hod. pokračovať klavírnym recitálom vynikajúceho pianistu Ladislava Fančoviča s názvom Večer so Chopinom, ktorý sa intenzívne venuje interpretácii diel tohto významného hudobného skladateľa. Vstupné: 3€ / 2€ pre členov KPH / predaj vstupeniek na mieste.

Vo štvrtok, 18. októbra o 18.00 hod. pokračuje druhé kolo zábavno-vedomostnej súťaže so Slavom Hlásnym KVÍZMAJSTER LIGA. Príďte si otestovať svoje vedomosti, no najmä sa skvelo zabaviť do Dekáča. Môžu sa zapojiť troj až šesť členné tímy. Na Kvízmajster lige panuje vždy úžasná atmosféra. Ak ste ju doposiaľ nezažili, je najvyšší čas to napraviť. Vstupné: 1€ / platí sa na mieste.

Počas dní 24. – 26. 10. bude Dom kultúry už tradične patriť podujatiu venovanému rozprávke a pamiatke Pavla Dobšinského. DOBŠINSKÉHO ROZPRÁVKOVÝ GEMER ponúkne deťom divadelné predstavenie Lomidrevo podľa pôvodnej rozprávky P. Dobšinského. Inscenácia Divadla na Hojdačke používa bábky javajky kombinované s veľkými maňúškami a celý príbeh chlapca, ktorý dostal do vienka veľkú silu, je popretkávaný veselými pesničkami a hudbou. Okrem toho budú môcť deti tvoriť vo výtvarnej dielni inšpirovanej rozprávkovými príbehmi. Stredoškolákom bude venovaná inscenácia Ja a môj brat, ktorá im zaujímavou formou podá obrazy zo života Jána a Sama Chalupkovcov. Poznáme ich mená, ale koho si za nimi predstavujeme? Inscenácia hovorí o ľuďoch z mäsa a kostí so svojimi osudmi, ukazuje tému, ktorá je stále aktuálna. Postavenie umelca v reálnom svete. Súčasťou programu bude aj prednáška pre stredoškolskú mládež, vyhodnotenie literárnej súťaže a čítanie rozprávok známymi osobnosťami v Materských školách.

V stredu podvečer, 24. októbra o 17.00 hod. privítame v Rimavskej Sobote obľúbený detský program SMEJKO A TANCULIENKA s novým predstavením HIP, HIP, HURÁ. Konečne sa dozviete ako sa Smejko a Tanculienka spoznali, skamarátili a možno prezradia aj oveľa viac v nových pesničkách a rozprávkach. Pobozká Tanculienka žabu v rozprávke Žabí princ? Premôže Smejko veľkú špinu Fúľu Bakanú? Kto je to Obor Tatroš? Predstavenie trvá približne 60 minút, po ktorom nasleduje spoločné fotenie so Smejkom a Tanculienkou. Vstupné: 9€, predstavenie je vhodné pre deti od 2 rokov, každá osoba, dospelý aj dieťa bez ohľadu na vek musí mať platnú vstupenku. Predaj vstupeniek v MsKS, TIC aj cez Ticketportal.

Najkrajšie ruské piesne RUSSKIJ ROMANS v podaní kapely Russkaja trojka zo St. Peterburgu si môžete prísť vypočuť do Domu kultúry vo štvrtok, 25. októbra o 18.00 hod. Na turné do Európy s najznámejšími ruskými piesňami prichádza sólistka národného divadla v Petrohrade Oľga Grudinina so svojim ansámblom: Grigorij Polovinka / bajan, spev a Javgenij Machin / gitara, spev. Na chvíľu Vás vtiahnu do sveta známych ruských piesní, ktoré zdomácneli na svetových pódiách a ktoré si určite zaspievate spolu v Rimavskej Sobote. Vstupné 8€ / 6€ ZŤP a dôchodcovia. Predaj vstupeniek v MsKS a TIC.

Zdroj: MsKS


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross