No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Práce na novej fasáde budovy ZUŠ sú pred dokončením

6. októbra 2011 |  | 

Budova hudobného odboru Základnej umeleckej školy (ZUŠ) bude mať do konca týždňa dokončenú novú fasádu, naplánované je ešte maľovanie vestibulu. Pre Rimava.sk to potvrdil István Vadkerti, dekan a správca rímsko-katolíckej farnosti. Budova patrí cirkvi, hudobný odbor v nej sídli od roku 1949.

Podľa slov dekana Vadkertiho sa s maľovaním fasády začalo v závere septembra, v priebehu týždňa by mali byť práce dokončené.  Pribudli aj snehové zábrany na strechu. „Plánované je ešte vymaľovanie vestibulu budovy,“ povedal dekan a doplnil, že termín závisí od dohody s maliarom.

Oprava si podľa slov správcu farnosti vyžiada asi 4 tisíc eur. Na septembrovom rokovaní poslanci mestského zastupiteľstva na tento účel schválili príspevok z mestskej kasy vo výške 3 tisíc eur. Zvyšok zaplatí farnosť zo svojich zdrojov.

Práve hudobný odbor začal pred 80 rokmi písať históriu umeleckého školstva v Rimavskej Sobote (v r. 1931 bola založená prvá hudobná škola, pozn. red.). Postupne pribudli ďalšie odbory, výtvarný, literárno-dramatický aj tanečný. Okrúhle výročie svojho založenia ZUŠ oslávi 4. novembra. Ako pre Rimava.sk povedal riaditeľ Marian Lacko, na tento deň je naplánované prijatie súčasných aj bývalých učiteľov na radnici, vernisáž výstavy prác bývalých absolventov výtvarného odboru, slávnostný koncert absolventov hudobného odboru aj krst knihy o minulosti a súčasnosti umeleckého školstva v meste.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross