No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Práce v úseku medzi Bátkou a Figou finišujú, dokončené majú byť v septembri

22. augusta 2023 | | |  | 
Reprofoto: FB Ministerstvo dopravy SR

BÁTKA/FIGA – Úsek cesty I/16 medzi obcami Bátka a Figa by mal byť s niekoľkomesačným omeškaním dokončený v priebehu budúceho mesiaca. Uplynulý piatok (18. augusta) to v rámci kontrolného dňa v okrese Rimavská Sobota spomenul štátny tajomník Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky Jaroslav Kmeť.

Počas jeho návštevy sa prišiel osobne pozrieť aj na spomínaný úsek, ktorého rekonštrukcia sa predĺžila o niekoľko mesiacov. Na 4-kilometrovom úseku došlo ku kompletnej výmene vozovky a aj k jej rozšíreniu. Súčasťou revitalizácie bola aj obnova mostov, ktoré sa nachádzajú v katastrálnom území obcí Bátka a Kaloša. Motoristi tak jazdili po 30-kilometrovej obchádzkovej trase.

Článok pokračuje pod reklamou


V tom čase bola premávka vedená po obchádzkovej trase cez okolité obce. Tie ale náporom dopravných prostriedkov značne trpeli a stav miestnych komunikácií sa viditeľne zhoršil. Predísť tomu chceli zástupcovia miest i obcí a organizovali rôzne protesty.

Medzi Bátkou a Figou v súčasnosti vyzerajú dokončovacie práce nádejne. "S Božou pomocou, na sviatok Panny Márie, čiže do 15. septembra, budú mať dokončené všetky hlavné práce. Začínajú aj asfaltovať celý tento úsek a potom sa budú dokončovať do konca septembra také malé drobnosti," uviedol Kmeť s tým, že cesta by mala ísť od polovice septembra do predčasného užívania.

Slovenská správa ciest (SSC) už dávnejšie avizovala, že poškodené cesty, cez ktoré viedla obchádzka, budú postupne opravené.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross