No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pracovníci chránenej dielne budú pred monitormi mestských kamier aj naďalej

ilustračné fotoPracovníci chránenej dielne pri mestskej polícii budú na dianie v uliciach Rimavskej Soboty dohliadať aj naďalej. Hoci v stredu uplynie dvojročná lehota, počas ktorej samospráva musela pracovné miesta zachovať kvôli príspevku z úradu práce, chránená dielňa pokračuje. Pre Rimava.sk to potvrdil primátor mesta Jozef Šimko. Podľa informácií z radnice bude úrad práce naďalej príspevok poskytovať, no pôjde o nižšiu čiastku, na obdobie jedného roka, zvyšné náklady by sa mali dostať do mestského rozpočtu.

Ako pre Rimava.sk uviedol náčelník mestskej polície Peter Berecz, sledovanie monitorov pracovníkmi chránenej dielne sa osvedčilo. Zostava sa podľa jeho slov nemení, v chránenej dielni ostávajú piati pracovníci, ktorí boli zaškolení a s monitorovaním kamerového systému už majú skúsenosti. "Kamery v uliciach majú význam vtedy, keď na dianie v meste niekto non-stop dohliada," povedal náčelník mestskej polície. Ako podotkol, nepretržité sledovanie kamerového systému je neraz rozhodujúce aj pri poskytovaní dotácie na rozšírenie počtu kamier. Podľa informácií zo správy o činnosti mestskej polície bolo za minulý rok vďaka monitorovaniu kamerového systému zistených 970 prípadov porušenia zákona, väčšinou išlo o priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky (925 prípadov). V 45 prípadoch zaznamenali kamery priestupky proti verejnému poriadku, občianskemu spolunažívaniu a majetku, 67 krát vykonala hliadka preventívny výjazd pre podozrenie zo spáchania protispoločenskej činnosti. Pri takmer šesťdesiatich prípadoch mohla mestská polícia prostredníctvom kamerového záznamu poskytnúť súčinnosť štátnej polícii.

Ako Rimava.sk informovala, pracovníci chránenej dielne si po prvýkrát zasadli pred monitory mestského kamerového systému začiatkom októbra 2012. Zamestnaní museli byť ľudia so zdravotným postihnutím, najmenej na dva roky.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross