No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pre chorobu už v niektorých školách „prázdninovali“ s predstihom

ilustračné fotoChorých pribúda, výskyt akútnych respiračných ochorení aj chrípke podobných ochorení oproti minulému týždňu v kraji stúpol.  Z trinástich okresov sú lokálne epidémie v deviatich, choroba zatvára aj brány škôl. Rimava.sk informovala hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Banská Bystrica Mária Tolnayová. Podľa jej slov na základe hlásení lekárov evidujú v kraji za tento týždeň takmer 14-tisíc chorých, z čoho je viac ako dvetisíc prípadov chrípky či chrípke podobných ochorení.

Najviac akútnych respiračných ochorení sa objavilo v okrese Banská Bystrica, Veľký Krtíš a  Lučenec. Chorých na chrípku je podľa slov hovorkyne najviac v okrese Banská Bystrica, Zvolen ale aj v okresoch Lučenec, Brezno a Rimavská Sobota. Ako informovala, v regióne bolo zatvorené Slovenské literárne gymnázium v Revúcej, v tamojšej Základnej škole  I.B. Zocha od stredy zrušili popoludňajšie aktivity. Podľa informácií z RÚVZ je pre návštevy zatvorený liečebný ústav na Prednej Hore. V okrese Rimavská Sobota skrátili vyučovanie v Špeciálnej základnej škole v Klenovci. Podľa slov hovorkyne bolo v kraji zatvorených 27 materských a základných škôl.

„Ochorenia na ARO v tomto týždni v absolútnom počte chorých najviac postihujú vekovú skupinu ekonomicky aktívneho obyvateľstva, teda ľudí od 20 do 59 rokov, žiakov základných škôl a najmenšie deti do 5 rokov,“ uviedla Tolnayová a podotkla, že najviac chorých na chrípku je medzi deťmi základných škôl.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross