No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pre pohreb zajtrajšie mestské zastupiteľstvo preložené

23. februára 2009 |  | | |

Zasadnutie rimavskosobotského mestského zastupiteľstva, ktoré sa malo konať zajtra, 24. februára, sa prekladá na budúci týždeň. Ako ďalej Rimava.sk informovala vedúca oddelenia organizačného a vnútornej správy na Mestskom úrade v Rimavskej Sobote Marta Feketeová, dôvodom zmeny rokovania je úmrtie Júliusa Nôtu a posledná rozlúčka s ním v Dome smútku v Rimavských Janovciach, ktorá bude zajtra o 13.00 hod.

Na rokovaní mestského zastupiteľstva sa poslanci budú zaoberať aj otázkou parkovania v Rimavskej Sobote – vyberaním poplatkov a návrhom nového VZN o státí a parkovaní motorových vozidiel na území mesta. Spoločnosti Brantner Gemer končí nájomná zmluva s mestom 31. marca. Podľa slov jej konateľa Ladislava Bartakoviča sa na parkovnom od polovice septembra minulého roku do konca januára vybralo približne 20 tis eur.

„Je návrh na predĺženie nájmu do konca júna, na ďalšie tri mesiace,“ uviedol pre Rimava.sk prednosta Ladislav Kovács a dodal, že ďalším bodom bude návrh nového VZN. „Hlavnou zmenou je sprísnenie rezervovania parkovacích miest v meste,“ poznamenal.

Mestské zastupiteľstvo sa v rámci programu rokovania v utorok, 3. marca, bude ďalej zaoberať stavom verejného poriadku, priestupkovosti a kriminality v meste, opatreniami na zintenzívnenie spolupráce mesta s podnikateľskými subjektmi, správou o činnosti hlavného kontrolóra, personálno-organizačnými ako aj majetkovo-právnymi otázkami.

Po minulotýždňovom rokovaní mestskej rady bol z rokovania stiahnutý návrh na poskytnutie odmeny primátorovi, zástupcovi primátora a hlavnému kontrolórovi mesta za druhý polrok 2008. Prerokovávať sa nebude ani informatívna správa o stave pripravenosti II. etapy lokality IBV Sobôtka, predložená bude až na aprílové zasadnutie mestského zastupiteľstva.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross