No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pre riaditeľov mestských inštitúcií TSM a MsKS menšie odmeny

29. januára 2009 |  | | | |

Mestská rada v Rimavskej Sobote včera schválila odmeny pre riaditeľov dvoch mestských organizácií. Ako pre Rimava.sk uviedol prednosta mestského úradu Ladislav Kovács, mestská rada prejednala a odsúhlasila odmeny za druhý polrok 2008 oproti pôvodným návrhom znížené, v jednom prípade aj o 50 percent.

Podľa slov Kovácsa  pre riaditeľa Technických služieb mesta (TSM) Pavla Rábelyho schválila mestská rada odmenu za druhý polrok 2008 vo výške 25 percent súčtu platov za hodnotené obdobie a pre riaditeľa Mestského kultúrneho strediska (MsKS) Ľubomíra Šárika vo výške 15 percent súčtu platov za rovnaké obdobie. Ako Kovács poznamenal, podľa platných predpisov môžu riaditelia mestských inštitúcií dostať maximálne 30 percent súčtu platov. Ako Kovács dodal, zaznel aj návrh, že vzhľadom na súčasné obdobie, kedy ľudia strácajú prácu, mal by sa brať ohľad aj na túto skutočnosť a neudeľovať maximálne odmeny.

Ich práca bola odvedená dobre, len sa prihliadalo na sociálno-ekonomickú krízu. Pre Rimava.sk to potvrdil člen mestskej rady Pavel Piliarik. Ako dodal, pri udeľovaní odmien sa hodnotilo plnenie hlavných a nadštandardných úloh, náročnosť práce, ako aj manažérske schopnosti.

Za prvý polrok 2008 dostal riaditeľ TSM 30 percent a riaditeľ MsKS 20 percent súčtu  platov za hodnotené obdobie.

Zdroj: RIMAVSKÁ SOBOTA (29.január) Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross