No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Predčasne zatvorený Zimák ako horúci zemiak. Sú alebo nie sú financie na jeho prevádzku?

Technické služby mesta v Rimavskej Sobote oznamujú širokej verejnosti, že Zimný štadión bude od 25.3.2019 (pondelok) uzavretý do novej hokejovej sezóny 2019 - 2020. Tento oznam „víta“ návštevníkov internetovej stránky mesta. Za nič nehovoriacom ozname o dôvode predčasného zatvorenia Zimného štadióna sa vraj skrýva úspora financií, ktorých na prevádzku „Zimáku“ by údajne nemalo byť dostatok.

Podľa riaditeľa TSM Tibora Barta, ktorého Rimava.sk v tejto veci oslovila, majú technické služby mesta rovnaký rozpočet už desať rokov (ročný rozpočet pre TSM je viac ako 1,8 mil. eur, pozn. red.). „Aj keď máme rovnaký rozpočet ako pred desiatimi rokmi, máme však viac práce. Teraz budeme pripravovať pozemok pre ihrisko Žihadielko a tých 2 alebo 3 tisíc eur, čo ušetríme na Zimnom štadióne je pre mňa veľmi veľa, keďže sme v mínuse, a to už v marci,“ uviedol Barto, ktorý sa nestotožňuje s vyhlásením a vyjadrením na jeho osobu poslaneckého klubu Odvážme sa zrýchliť v súvislosti s predčasným zatvorením Zimného štadióna.

Poslanec mestského zastupiteľstva a predseda spomínaného poslaneckého klubu Roman Vaľo má však na túto iný názor. Ako povedal pre Rimava.sk, peniaze v rozpočte pre TSM, ktoré boli vyčlenené na prevádzku Zimného štadióna nielen, že ostali v pôvodnej výške, ale boli navýšené o 100 tis. eur na jeho rekonštrukciu. „A argumentácia, že nemajú na jeho prevádzku je scestná. Bola jasná dohoda medzi nami, riaditeľom TSM a ekonómom Ladislavom Bielakom, že im budú posielať navýšené príspevky,“ poznamenal Vaľo, podľa ktorého tak boli porušené vzájomné dohody.

Podľa poslanca je ich snahou investovať do technických služieb mesta a dať ich rozpočet do poriadku. „Potrebujeme ale vedieť kde a na čo dávajú peniaze,“ doplnil s tým, že TSM dáva ročne na opravy 100 tis. eur. Ako ďalej podotkol, zatvorenie Zimného štadióna vníma zo strany primátora Jozefa Šimka ako spôsob diskreditácie poslancov. „Takto rozoštváva ľudí v meste. Je to o to horšie, že na to využíva deti,“ avizoval, keďže kvôli predčasnému zatvoreniu Zimného štadióna bol zrušený tréningový proces mládeže HKM ako aj jeden ligový zápas kadetov.

Zimný štadión bude pravdepodobne témou aj dnešného mestského zastupiteľstva, ktoré začína o 14:00 hod. v zasadacej miestnosti bývalého Župného domu na Námestí M. Tompu. Okrem iného by sa poslanci mali zaoberať návrhom plánu práce Komisií, návrhom na udelenie ceny mesta, rokovacím poriadkom, etickým kódexom, štatútom Gemerských zvestí a Gömöri Hírlap, ďalej návrhom plánu na podávanie projektov na získanie finančných zdrojov. Čakať by ich mal aj návrh záväzného strategického dokumentu pre oblasť dopravy, ktorý obsahuje ucelenú sieť cyklodopravných trás či návrhom plánu na spracovanie kompletnej aktualizácie a digitalizácie územného plánu mesta Rimavská Sobota a financovania prostredníctvom dotácie z MVDaRR respektíve MŽP. V závere nebudú chýbať interpelácie poslancov a všeobecná rozprava. Rokovanie mestského zastupiteľstva je verejné.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross