No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Preložením kanalizácie odstránia problémy v desiatkach bytov

ulica-mladeze-kanalizaciaPreložením kanalizácie na Ulici Mládeže v Rimavskej Sobote, ktorá v súčasnosti prebieha, by sa mali odstrániť problémy obyvateľov mesta v desiatkach bytov a rodinných domov v okolí. S prácami, ktoré financuje Stredoslovenská vodárenská spoločnosť, sa začalo v úvode septembra. Podľa dopravnej polície má byť Ulica Mládeže uzavretá počas prekopávok na 60 dní.
Problémy s kanalizáciou v tamojšej lokalite pretrvávajú podľa viacerých obyvateľov niekoľko rokov. Kanalizačné potrubie vedie popod rodinné domy, prípadne cez dvory a záhrady rodinných domov a odtokové pomery sú zlé. Počas daždivých dní voda zo splaškovej kanalizácie vystupuje do pivníc bytových domov a vytápa ich. Stredoslovenská vodárenská spoločnosť sa preto zaviazala, že na vlastné náklady zabezpečí prekládku verejnej kanalizácie do verejného priestranstva na Ul. Mládeže. Plánovaná výška investície bola podľa rozpočtu stavby vo výške viac ako 300 tisíc eur. Stavba sa realizuje na mestských pozemkoch, čo odobrili mestskí poslanci zriadením vecného bremena ešte v roku 2013. K samotnému zriadeniu má dôjsť po skolaudovaní stavby.
„Občania na Ulici Mládeže a Školskej sa s potešením môžu pochváliť, že po 50-tich rokoch sa dočkajú novej splaškovej kanalizácie a tým sa vyriešia ich dlhoročné problémy s kanalizáciou, zatápaním pivničných priestorov splaškami,“ uviedol pre Rimava.sk predseda výboru mestskej časti Rožňavská, Šibeničný Vrch, Sabová a Vinica Róbert Kuvik, ktorý ocenil prácu zamestnancov Stredoslovenskej vodárenskej prevádzkovej spoločnosti ako aj mestského úradu. „Výstavbou novej kanalizácie sa zlepší odvádzanie odpadových vôd z bytoviek na Školskej ulici a rodinných domov na Ulici Mládeže,“ pripomenul Kuvik.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross