No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Premiéra Hegera vítal v Poltári spev detí, ale aj invektívy a skandovanie proti očkovaniu (VIDEO)

12. augusta 2021 | |  | |
Eduard Heger a Martina Brisudová

POLTÁR – Najbúrlivejšie privítanie počas štvrtkovej (12. 8.) návštevy Gemera-Malohontu a Novohradu zažil premiér Eduard Heger (OĽaNO) v Poltári. Zatiaľ čo v rámci oficiálneho programu ho na priestranstve pri mestskom úrade vítala ľudová hudba a básničky či spev detí z miestnej materskej školy, niekoľko občanov počas premiérovej návštevy dávalo najavo svoju nevôľu pokrikovaním a invektívami.

Od malej skupiny ľudí si tak premiér vypočul, že je klamár, ale tiež výkriky ako „hanba“, „fašisti“, „prázdne sľuby“, „kde je referendum“ či „nedáme sa očkovať“. Veď sa nemusíte, odpovedali im niektorí iní občania.

Ako reagoval sám premiér, diskusie sa nebojí a chodí po Slovensku, aby počúval názory všetkých ľudí. „V každom prípade ma veľmi teší, že som vás mohol všetkých stretnúť, ktorí ste tu. Aj tých, ktorí možno oceňujete kroky tejto vlády, ale i tých, ktorí ich neoceňujete. Verím, že budeme mať príležitosť na to, aby sme mohli každého občana presvedčiť, že to so Slovenskom myslíme úprimne,“ povedal Heger.

Článok pokračuje pod reklamouPrimátorka Martina Brisudová uviedla, mesto Poltár má tradíciu sklárstva, poľnohospodárstva či hrnčiarstva. „Tieto tradície pomaly zanikajú, ale som presvedčená, že sa nám podarí nejakým spôsobom sem dotiahnuť strategického investora, a tí ľudia, ktorí vonku kričia kvôli očkovaniu, v skutočnosti možno nemajú prácu. Sú to ľudia, ktorým chýba práca, poväčšine sú dlhodobo nezamestnaní, sú doma a aj týmto spôsobom dávajú najavo to, čo sa im v meste nepáči,“ podotkla.

Všetko, o čom sa píše v článku, nájdete aj vo videu Rimava.sk v čase od 2:20 do zhruba 6:00:

Premiér Heger začal svoju návštevu našich regiónov v Základnej škole M. R. Štefánika v Lučenci. Jeho cesta pokračovala do Klenovca, kde diskutoval v priestoroch tamojšieho komunitného centra a odtiaľ sa presunul do Poltára, kde okrem spomínaného programu pri MsÚ absolvoval i pracovný obed s primátorkou a návštevu závodu Sonne Crystal. Následne mal stretnutie s vedením spoločnosti Agro CS Veľké Dravce a jeho poslednou zastávkou bola historická radnica v Lučenci, kde sa zúčastnil besedy o aktuálnych problémoch v školstve.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross