No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Premiérový film videlo v digitalizovanom kine asi dvesto ľudí

2. októbra 2012 |  | |

Film, ktorý zahájil premietanie v digitalizovanom rimavskosobotskom Kine Orbis, videlo od piatku približne dvesto ľudí. Pre Rimava.sk to potvrdila vedúca kina Eva Zibríková. Ako uviedla, na premiérové premietanie prišlo asi sedemdesiat divákov, predchádzalo mu slávnostné otvorenie kinosály s novou technológiou. Tá bola podmienkou ďalšieho fungovania kina, keďže 35-milimetrové filmy končia. Samospráva do digitalizácie investovala 60 tisíc eur, ďalších 35 tisíc získalo mesto od Audiovizuálneho fondu.
Návrat temného rytiera podľa slov vedúcej kina premietali štyri dni. Ako poznamenala, mnohí diváci ocenili novú technológiu. „Potvrdili, že premietanie je kvalitnejšie,“ uviedla Zibríková a dodala, že sa osvedčili aj nové sedadlá, ktoré do kina dostali ako sponzorský dar. Podľa vedúcej kina je už najbližší štvrtok na programe animovaná komédia Hotel Transylvania. V októbri sa na filmovom plátne objaví aj eŠteBák, Looper, Snehulienka či ďalší film o Jamesovi Bondovi s názvom Skyfall.

V kine však nevymenili len technológiu premietania a kreslá v horných radoch. Ako vedúca kina potvrdila, majú nového premietača. Doteraz tento post zastával 78-ročný Ladislav Molnár, ktorý  sa podľa Zibríkovej premietaniu venuje už šesťdesiat rokov. „Neodíde nám však úplne, stále bude premietať filmy z filmového klubu,“ dopĺňa.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross