No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Previnil sa opakovane, po krádeži hodiniek ho súd poslal na 16 mesiacov do väzenia

obvineny na sudeZlodej, ktorý minulý týždeň v nedeľu ukradol z rodinného domu v Jesenskom hodinky, sa proti zákonu neprevinil prvýkrát. Pár dní po tom, ako vyčíňal, si vypočul verdikt súdu. Za krádež a porušovanie domovej slobody má stráviť šestnásť mesiacov vo väzení a zaplatiť škodu.

Ako Rimava.sk informovala, 33-ročný Ján z Jesenského sa z ukradnutých hodiniek dlho netešil. V nedeľu, 11. januára, približne o pol desiatej dopoludnia preskočil plot okolo rodinného domu, dnu vošiel cez nezatvorené okno na pivnici. Násadou krompáča vypáčil dvere na pivnici a potom z kúpeľne ukradol náramkové hodinky. Skončil však v rukách policajtov. V dome spôsobil škodu najmenej päťdesiat eur, krádežou minimálne 20 eur. Ako sa v trestnom rozkaze ďalej uvádza, skutku sa dopustil napriek tomu, že bol v predchádzajúcich dvoch rokoch odsúdený za porušenie domovej slobody, a to trestným rozkazom právoplatným a vykonateľným 9. januára tohto roka.

Súd ho minulý týždeň uznal vinným z prečinu krádeže a porušovania domovej slobody a uložil mu úhrnný nepodmienečný trest odňatia slobody v trvaní  šestnásť mesiacov. Odpykať si ho má v ústave na výkon trestu so stredným stupňom stráženia. Uložený mu bol aj trest prepadnutia veci – rukavice. Obvinený má okrem toho poškodenému zaplatiť škodu vo výške 26 eur.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross