No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Prezident VK Slovan: Družstvo žien nebudeme mať

21. júna 2020 | |  | 

Volejbalistky Slovana Rimavská Sobota obsadili vo východnej skupine prvej ligy žien druhé miesto. Uplynulá sezóna sa pre pandémiu koronavírusu skončila predčasne. Pod vedením trénerky Aleny Kudlíkovej st. zaznamenali Soboťanky 20 víťazstiev, 6 prehier, nazbierali 59 bodov. „Boli sme spokojní s umiestnením. Dlho sme konkurovali Žiline, ktorá obsadila prvé miesto. Vytvorili tam silný celok,“ povedal pre Rimava.sk prezident VK Slovan Rimavská Sobota Štefan Baláž. Ako poznamenal, doma dvakrát Žilinu zdolali, na jej palubovke však štyrikrát prehrali. Slovan prehral dve stretnutia aj vo Zvolene. „Mali sme ešte odohrať tri kolá. Bolo uznané to poradie v tabuľke, ktoré platilo v tom čase,“ dodal. Rimavská Sobota mala v poslednom kole privítať hráčky VA UNIZA Žilina (23 víťazstiev, 3 prehry – 67 bodov). Kľúčové kritérium je počet výhier.

Článok pokračuje pod reklamouV Slovane sa prejavoval problém s úzkym kádrom. Z klubu prišla teraz vo vzťahu k ďalšej sezóne smutná správa. „Družstvo žien nebudeme mať. Nemáme s kým hrať, máme málo hráčok,“ uviedol šéf VK Slovan. „Poltár ide hrať prvú ligu žien a tie dve dievčatá, ktoré nám vypomáhali, sa tam vrátili. Do Hnúšte sa tiež vrátili dve hráčky, ktoré u nás hosťovali. Zostali nám štyri vlastné hráčky z družstva žien a s tým sa nedá hrať. Pravdepodobne ich pustíme do Poltára, alebo do Hnúšte, ak tam budú chcieť ísť. Uvidíme, ako sa rozhodnú. Dievčatá z kadetského tímu idú do rôznych škôl mimo Rimavskej Soboty. Takýto kritický stav ešte v klube nebol,“ ozrejmil nelichotivú situáciu Baláž.

Ako poznamenal, majú ešte mladšie žiačky. Podľa jeho slov zvažovali aj zrušenie volejbalového klubu. Zatiaľ sa však dohodli, že tak neurobia. Poukázal na to, že dievčatá pomaly prestávali hrať volejbal. „Nebol záujem. Žiaľbohu, po 52 rokoch nebudeme mať ženy a ani kadetky, respektíve dorastenky. Mrzí ma to. Zakladal som tento klub, pôsobil som v ňom predtým aj ako tréner. Obetoval som mu čas i peniaze,“ povedal Štefan Baláž.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross