No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Prezident zavítal do Lučenca, stretol sa s vedením mesta ako aj so študentmi

9. septembra 2016 |  | | |

prezident-v-lucenci-07Prezident Andrej Kiska zavítal počas svojho pracovného výjazdu po Slovensku aj do Lučenca. Okrem návštevy s predstaviteľmi mesta sa stretol so študentmi Gymnázia Boženy Slančíkovej Timravy, rovnako sa popoludní stretol aj so zástupcami samosprávy obce Halič. Prezident rovnako otvorí aj vernisáž umeleckého diela Memento v zrekonštruovanej lučeneckej synagóge, kde by sa mal zúčastniť aj koncertu hudobného zoskupenia Pressburger Klezmer Band, ktoré patrí medzi najuznávanejších interpretov world music.

Do Lučenca mieri nový investor. Samospráva to ohlásila tento týždeň.

Prezident sa na dopoludňajšom stretnutí s primátorkou Lučenca Alexandrou Pivkovou rozprával aj o akčnom pláne a zamestnanosti v okrese Lučenec. Podľa jeho slov vláda začala aktívne pracovať na podpore týchto regiónov, aby mladí ľudia nemuseli vycestovať za prácou mimo svojho bydliska. Ako ďalej spomenul, v Lučenci sa zrealizovalo mnoho úspešných projektov, ako synagóga či komunálne byty. „Je tu veľa dobrých signálov. Ale ten najdôležitejší, aby toto mestečko dostalo späť prosperitu, aby bolo miestom, kde je radosť žiť a mladé rodiny tam budú chcieť zostávať a neutekať za prácou do zahraničia a väčších miest,“ dodal prezident Kiska.

Mesto Lučenec už jeden z prezidentov navštívil. V roku 2013 ním bol vtedajší prezident Ivan Gašparovič, kedy počas Dní mesta slávnostne otvoril chodník osobností Novohradu.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross