No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Prezidentka navštívila Banskobystrický kraj už sedemkrát, raz bola aj na Gemeri

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová navštívila Banskobystrický kraj už sedemkrát. Raz zavítala aj na Gemer, a to do okresu Rožňava. Informácie o jej pracovných cestách sú zverejnené na webe www.prezident.sk

Prvú cestu do BBSK absolvovala Čaputová 22. 6. 2019, kedy navštívila Kalište. Išlo o stretnutie k 74. výročiu ukončenia II. svetovej vojny. Následne na to navštívila kraj v tom istom roku v auguste. Tam si pripomenula 75. výročie Slovenského národného povstania. 

Článok pokračuje pod reklamou


Jej najbližšia návšteva našich končín bola v Rožňave a Betliari 7. 2. 2020. V rámci pracovnej cesty išla aj do Košíc. Tam Čaputová navštívila Univerzitu veterinárného lekárstva a farmácie. Rokovala aj s primátorom Rožňavy a starostami okolitých obcí a absolvovala aj prehliadku Kultúrno - kreatívneho centra Kláštor a kaštieľa v Betliari. 

Už počas pandémie koronavírusu, 30. 4. 2020 prišla hlava štátu aj do regiónu Novohrad a to konkrétne do Veľkého Krtíša. V ňom mala Čaputová stretnutie so zamestnancami a zamestnávateľmi. 

Ďalšia jej zastávka v rámci BBSK bola v Žiari nad Hronom 15. 5. 2020, kedy poďakovala dobrovoľníkom, lekárom, záchranárom, personálu DSS, dobrovoľným hasičom, šičkám rúšok, učiteľom, terénnym pracovníkom a mnohým ďalším, ktorí boli v nasadení v prvej línii v boji s pandémiou koronavírusu. 

V lete 2020 opäť absolvovala Čaputová cestu do BBSK za účelom regionálneho výjazdu, kedy navštívila Banskú Bystricu a Zvolen. Tak ako rok predtým, sj teraz sa zúčastnila 29. 8. 2020 na oslavách 76. výročia SNP. Naposledy sa prezidentka objavila v kraji 26. 3. 2021 v Banskej Bystrici. Vtedy navštívila Fakultnú nemocnicu F. D. Roosevelta a krajské vakcinačné centrum. 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross