No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Prezidentka v Lučenci navštívila školu, fitnes a vakcinačné i krízové centrum

LUČENEC – Prezidentka Zuzana Čaputová navštívila Novohrad (2. 6.). Do Lučenca sa vybrala na druhý deň po utorkovej návšteve Gemera-Malohontu. Jej kroky v Lučenci najprv smerovali do tamojšej Strednej zdravotníckej školy, kde si prezrela odborné učebne a absolvovala krátku besedu so študentami.

Veľa som sa pýtala na to, ako sa im štúdium páči a prečo sa preň rozhodli. Faktom je, že takíto študenti majú o prácu postarané. V akomkoľvek regióne ľudí s týmto vzdelaním treba a aj bude treba. Študenti sa ma pýtali na rôzne veci týkajúce sa výkonu mojej práce, ale aj na to, či som neuvažovala, že budem niekedy študovať medicínu,“ opísala prezidentka.

Prezidentkinu návštevu vnímajú ako ocenenie

Tento týždeň je pre zamestnancov aj študentov Strednej zdravotníckej školy v Lučenci mimoriadny. Po prezidentke by k nim mal zavítať aj minister školstva Branislav Gröhling.

Článok pokračuje pod reklamouPráve na jeseň oslávime 75. výročie vzniku a za ten čas sme nemali také významné ocenenie, akým je návšteva pani prezidentky. Veľmi sa tešíme, že si vybrala našu školu. Vnímame to nielen ako naše ocenenie, ale aj ocenenie toho, čo zdravotnícke školy prinášajú pre spoločnosť,“ skonštatoval riaditeľ Miroslav Sekula.

Potom sa hlava štátu presunula do nemocnice, kde navštívila vakcinačné centrum. Neskôr si v súkromí posedela a porozprávala sa s primátorkou Alexandrou Pivkovou.

Veľmi radi sme ju v našom meste a Novohrade privítali. Pri uvoľnení opatrení to vnímame ako pozitívny krok. Určite budem chcieť s pani prezidentkou hovoriť o tom, ako v regióne a meste žijeme, s akými problémami sa boríme, no hlavne jej chcem odovzdať odkaz od ľudí, že musíme byť súdržní a myslieť pozitívne,“ prezradila primátorka pred stretnutím.

Do potravinovej banky pribudlo 110-tisíc porcií jedla

Prezidentkina návšteva pokračovala v jednom z lučeneckých fitness centier, aby si osobne vypočula, s čím museli majitelia počas pandémie a najtvrdších opatrení bojovať. Následne sa presunula do Centra pre deti a rodiny Margarétka, kde rokovala so zástupcami Potravinovej banky Slovenska, veľkovýrobcami potravín, malými podnikateľmi i riaditeľkou tamojšieho centra.

Článok pokračuje pod reklamouVďaka veľkorysosti výrobcov potravín a drobných podnikateľov z tohto regiónu sa dnes do potravinovej banky podarilo presmerovať 38 ton potravín, čo predstavuje 110-tisíc porcií jedla pre ľudí z tohto regiónu. Môj prvý výjazd po pandémii smeroval sem práve pre to, lebo ide o jeden z najviac skúšaných regiónov pokiaľ ide o mieru chudoby a percento nezamestnanosti. Preto som rada, že potravinová banka pôsobí aj v tomto regióne. Veľmi pekne ďakujem občianskemu združeniu Za dôstojný život, ktorý je jedným z distribučných bodov potravinovej banky. Ďakujem aj všetkým podnikateľským subjektom za ich veľkorysosť,“ vyjadrila sa prezidentka.

Poslednou zastávkou Zuzany Čaputovej v Novohrade bol sociálny podnik v Rovňanoch.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross