No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pri bývalom internáte zmizli kanalizačné poklopy

11. mája 2012 |  | |

V okolí chátrajúceho bývalého internátu na Školskej ulici v Rimavskej Sobote zmizli v posledných týždňoch kanalizačné poklopy. Ich počet už prekročil tucet. Niekoľko metrov hlboké kanály uprostred chodníka tak ostávajú odkryté a nebezpečné pre okoloidúcich.

Podľa slov náčelníka mestskej polície Petra Berecza, o piatich zmiznutých poklopoch sa posledne dozvedeli koncom marca, kedy hliadku zastavili tamojší obyvatelia. „Vykonali sme šetrenie v zberných surovinách, niekoľkokrát,“ zdôraznil náčelník, podľa ktorého boli všetky s žiaľ negatívnym výsledkom. Areál nepatrí mestu, odkryté kanály by však mal zabezpečiť správca. Ako Rimava.sk už v minulosti informovala, na budovu bývalého Domova mládeže pre poškodzovanie majetku ako aj znečisťovanie okolia vo zvýšenej miere dohliada štátna polícia. Vyskytli sa aj prípady krádeží priamo v budove.

Včera popoludní pracovníci Domova dôchodcov a domova sociálnych služieb (DD a DSS) zabezpečovali diery pri internáte. Podľa nich v okolí chýba až 17 kanalizačných poklopov. Miesta označili drevenými kolíkmi, omotanými páskou s nápisom „pozor jama“.

Budova bývalého internátu je majetkom BBSK, eviduje ho ako prebytočný, kupec naň sa nenašiel. Spravuje ho rimavskosobotský DD a DSS. Väčšia časť komplexu nie je využívaná a chátra, prenajatá je len časť priestorov bloku B, kde sídli Krízové centrum SOS určené pre ženy. V najbližších mesiacoch by malo dôjsť k zámene internátu a priľahlých objektov za mestské pozemky. Rimavskosobotské mestské zastupiteľstvo sa už schvaľovaním zámeru malo zaoberať v apríli. Kvôli prerušeniu rokovania by sa k bodu mali dostať na najbližšom stretnutí, 23. mája. Samospráva chce v budove vytvoriť domov sociálnych služieb.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross