No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pri obnove fiľakovského hradu našli prácu aj nezamestnaní

perex-filakovoSamospráve Fiľakova sa po štyroch rokoch neúspešných pokusov podarilo získať dotáciu cez program Obnovme si svoj dom. Vďaka projektu pracuje od začiatku júna desať nezamestnaných na obnove Fiľakovského hradu. Rimava.sk o tom informoval Jozef Mikuš, tlačový referent Fiľakova.

Podľa Andrey Mágyelovej, prednostky mestského úradu, je projekt financovaný z dvoch zdrojov. „Cez ministerstvo kultúry sa financujú stavebné práce a náklady na ich výkon, či mzda pre koordinátora. Samotná práca ľudí a ich odev, úrazové pripoistenie a stravenky sú financované cez ministerstvo práce,“ priblížila prednostka. Z týchto zdrojov sa projekt zafinancuje sumou približne 55-tisíc eur.

Ako informoval primátor mesta Attila Agócs, na hrade budú práce prebiehať počas leta a vykonávajú ich miestni nezamestnaní. „Títo pracovníci spolupracujú pri murovacích a rekonštrukčných prácach i pri archeologickom výskume. Snažili sme sa vybrať ľudí, s ktorými už máme skúsenosti a sú overení. Vo výškach pracuje firma Obnova, ktorá sa do výzvy zapojila ako jediná,“ uviedol Agócs, podľa ktorého si nezamestnaní vďaka projektu privyrobia 481 eur v hrubom za mesiac.

Hradné múzeum v spolupráci s Archeologickým ústavom Slovenskej akadémie vied zároveň na strednom hrade vykonáva rozsiahly archeologický výskum. Archeologické práce budú prebiehať maximálne do augusta. Výrazné obmedzenia pre turistov počas sezóny neočakávajú.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross