No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pri príležitosti sviatku sv. Floriána ocenili hasičov

Priestory Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote patrili v utorok 7. mája hasičom. Našťastie nešlo o požiar či inú nepríjemnú udalosť. Naopak, hasiči z okresu Rimavská Sobota ako aj tých susedných si prevzali svoje ocenenia.

Oceňovania sa zúčastnil nielen okresný riaditeľ HaZZ v Rimavskej Sobote Marek Laššák, ale aj ďalší, medzi nimi i krajský riaditeľ hasičov Dušan Sľúka. Ten vo svojom príhovore vyzdvihol charakteristiky sv. Floriána – odvahu, obetavosť a pomoc. „Ale odvaha, obetavosť a pomoc, to ste aj vy ocenení, príslušníci HaZZ,“ povedal. Podľa jeho slov však v tom momente netreba zabúdať ani na tých, ktorí nie sú na slávnostnom oceňovaní, ale vykonávajú štátnu službu. „Netreba zabúdať na tých, ktorí tú odvahu, obetavosť a pomoc možno aj v tejto sekunde využívajú alebo práve teraz zasahujú pri požiaroch, dopravných nehodách a rôznych ďalších udalostiach,“ avizoval.

V úvode oceňovania odovzdali mimoriadne povýšenie do hodnosti Kapitán dvom príslušníkom, a to Jozefovi Oravkinovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Brezne a Jaroslavovi Piaterovi z OR HaZZ v Rimavskej Sobote. Ďalej odovzdali medaily II. stupňa za službu v Hasičskom a záchrannom zbore Jánovi Ťažkému, Ladislavovi Rózenfeldovi, Zoranovi Milkovi, Mariánovi Brádňanovi, Gabrielovi Kučíkovi, Slávke Števkovej, Miroslavovi Fekiačovi a Vlastimírovi Javorkovi.

Medailu za službu v Hasičskom a záchrannom zbore – III. stupeň získal Peter Heinc, Miroslav Knoško, Michal Dzúrik, Ján Janoška, Jozef Durča, Ján Gordoš, Peter Matúška, Ladislav Kovács, Martin Babic, Michal Maslaňák.

Nadriadení odovzdali aj písomnú pochvalu. Tú získal Miroslav Mališka, Tomáš Kubuš, Veronika Tkáčová a Branislav Straka. V závere si z rúk krajského riaditeľ prevzali pamätnú plaketu za dlhoročnú a kvalitnú spoluprácu v oblasti ochrany pred požiarmi Rastislav Kostoláni a Jozef Vajs.

A prečo oceňovanie prebiehalo v budove múzea? Ako povedal krajský riaditeľ Sľúka, oceňovania sú každý rok v inom meste v rámci Banskobystrického kraja. „Prechádzame všetky kultúrne a historické pamiatky, aby sme vám a vašim rodinám dali možnosť prísť sa potom pozrieť čo všetko napríklad Gemersko-malohontské múzeum má a aby sme aj takto ukázali našu históriu a všetko čo sa skrýva za múrami,“ ozrejmil Sľúka prítomným príslušníkom HaZZ v Banskobystrickom kraji.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross