Pri tréningu zomrel víťaz Teatro okolo Malohontu

Smutná správa dnes obletela slovenský športový aj nešportový svet. Vo veku 24 rokov zomrel nádejný cyklista Adrián Babič. Táto udalosť sa stala pri tréningu, kedy ho zrazilo auto.

Článok pokračuje pod reklamou

Rodák z Popradu bol od malička hendikepovaný - narodil sa s výraznou stratou sluchu, no vďaka načúvaciemu strojčeku dokázal súťažiť aj so zdravými cyklistami. Počas jeho kariéry zaznamenal veľa úspechov. Bol majstrom a vicemajstrom Slovenska v časovke jednotlivcov v kategórii do 23 rokov, bronzový z Majstrovstiev Slovenska v časovke jednotlivcov v kategórii ELITE, juniorský majster Slovenska v zimnom triatlone, víťazom slovenského pohára v cestnej cyklistike v sezóne 2019, účastník majstrovstiev Európy a sveta.

Okrem iného sa Babiš zúčastnil v roku 2017 aj pretekov Teatro okolo Malohontu. Vtedy pretekal v kategórii mužov do 22 rokov. Zo šiestich pretekárov vzišiel ako víťaz s časom 3:07:53. Tento čas bol najlepší aj spomedzi všetkých cyklistov na štarte a stal sa rovnako aj víťazom celého ročníka.

Redakcia Rimava.sk vyjadruje rodine a blízkym úprimnú sústrasť.