No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Príbeh schodov pri Kauflande: k vlastníctvu sa nikto nehlási, no aj tak sú už opravené

RIMAVSKÁ SOBOTA – Schody smerujúce ku predajni Kaufland na Námestí Š. M. Daxnera v R. Sobote boli dlhšiu dobu v katastrofálnom stave. Redakcia Rimava.sk sa preto snažila zistiť, kto je ich správcom a vlastníkom a prečo na nich neboli dlhú dobu vykonané potrebné opravy. Schody napokon opravila spoločnosť Kaufland na vlastné náklady začiatkom posledného marcového týždňa.

Článok pokračuje pod reklamouPodľa údajov z katastrálnej mapy na adrese zbgis.sk sú tieto schody spoločne s múrom ťahajúcim sa od sochy Š. M. Daxnera až po Hotel Zlatý býk na pozemku vo vlastníctve mesta Rimavská Sobota. Ako ale povedala Eva Muráriková, vedúca odboru rozvoja mesta, schody vlastní spoločnosť Kaufland. „Uvedené schody boli súčasťou stavby spoločnosti Kaufland Slovenská republika, v. o. s., v zmysle stavebného povolenia z r. 2005. Nie sú vo vlastníctve ani v správe mesta,“ povedala Muráriková pre Rimava.sk.

Schody sú už opravené

Spoločnosť Kaufland aj napriek tomu, že podľa katastrálneho úradu aj vlastného vyjadrenia nie je vlastníkom schodov,   napokon pristúpila k oprave. „Rozhodli sme sa dané schody opraviť na naše náklady a takto vyjsť v ústrety mestu a jeho obyvateľom. Od dnes už prebieha rekonštrukcia,“ povedala  hovorkyňa Lucia Vargová. Spoločnosti tak patrí vďaka za to, že po našom záujme o tento prípad aktívne pristúpila k rekonštrukcii.

Spoločnosť však podľa Vargovej trvá na svojom stanovisku, že uvedené schody  nemajú vo svojom vlastníctve. „Od zákazníkov evidujeme sťažnosti k týmto poškodeným schodom a na daný problém sme už minulý rok upozornili mestskú políciu,“ povedala Vargová.

Podľa jej slov záleží spoločnosti na tom, ako vyzerá okolie ich predajne a preto sa oň pravidelne starajú. „V prípade, ak dôjde k nejakému poškodeniu na našom majetku, okamžite to riešime,“ zdôraznila.

Podľa vyjadrení vedúcej Odboru majetko-právneho MsÚ R. Sobota Katalin Lajka-Éli sú tieto schody síce zaznačené na katastrálnej mape ako majetok mesta, no vybudovala ich spoločnosť Kaufland a nesie za ne plnú zodpovednosť. „Spoločnosť ich mestu neodovzdala a teda nie sú ani v účtovnej evidencii zaradené do majetku,“ vysvetlila.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross