No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Výnimočný workshop vám otvorí nové obzory v hudobnej improvizácii

Zdroj: OZ Fraj

RIMAVSKÁ SOBOTA/TEPLÝ VRCH – Občianske združenie Fraj organizuje už po piatykrát hudobný workshop OZVUK 2024. Podujatie sa uskutoční od 5. do 8. júna 2024 v malebnej obci Teplý Vrch a vedené bude skúsenými lektormi a profesionálnymi hudobníkmi – gitaristom Štefanom Szabóom, saxofonistkou Michaelou Turcerovou a českým bubeníkom Jakubom Švejnarom.

Nezmeškajte príležitosť zúčastniť sa tohto výnimočného workshopu, ktorý vám otvorí nové obzory v hudobnej improvizácii.

Pre koho je workshop určený?

Workshop je otvorený pre všetkých záujemcov vo veku od 13 rokov, bez ohľadu na pohlavie, rasu, národnosť, vierovyznanie, sociálne či zdravotné znevýhodnenie, ale aj bez ohľadu na úroveň hudobného vzdelania či skúseností. Cieľom je poskytnúť priestor pre voľnú improvizáciu, prehĺbenie záujmu o zvuk, kolektívnu kompozíciu, aktívne počúvanie, rytmus a nekonvenčný prístup k hudobnému materiálu.

Článok pokračuje pod reklamou


Program a aktivity

Okrem hudobných workshopov sa účastníci môžu tešiť aj na sprievodné nehudobné aktivity, ako sú ranné rozcvičky, spoločné varenie večere a prechádzky v prírode. Záverečným vrcholom bude koncert lektorov a účastníkov, ktorý sa uskutoční v sobotu, 8. júna 2024, v centre nezávislej kultúry CITADELA v Rimavskej Sobote.

Prihlásenie a poplatok

Kapacita workshopu je obmedzená na 9 účastníkov, preto je nutné sa zaregistrovať do piatku, 24. mája. Poplatok za štvordňový workshop je 25 eur a zahŕňa ubytovanie a stravu. Prihlásiť sa môžete prostredníctvom formulára na: bit.ly/ozvuk2024.

Lektori:

*Štefan Szabó (1988) Gitarista a absolvent Katedry jazzovej interpretácie JAMU v Brne. Má bohaté skúsenosti s vedením workshopov a je autorom hudby k divadelným a tanečným predstaveniam. Je tiež spoludramaturgom cyklu komorných koncertov Hudba v kruhu a medzinárodného festivalu improvizovanej a experimentálnej hudby n:ear.

*Michaela Turcerová (1995) Saxofonistka a študentka Rhythmic Music Conservatory v Kodani. Spolupracuje s mnohými umelcami na pomedzí moderného jazzu a experimentálnej hudby. Je členkou viacerých hudobných zoskupení, vrátane Pražského improvizačného orchestra.

*Jakub Švejnar (1995) Bubeník a absolvent Katedry jazzovej interpretácie JAMU v Brne. Pôsobí v kapelách Uthando a Pudlax, a spolu so Szabóom aj v duu Ranjevš & Óbasz, kde sa usilujú o citlivé napojenie na seba a prostredie.


Projekt je podporený z verejných zdrojov Fondom na podporu umenia.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross