No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Primátor Jozef Šimko sa chystá kandidovať za prezidenta

Jozef Šimko, Milan Urbáni Kandidovať za prezidenta sa chystá primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko. Dnes o jeho nominácii rozhodlo Republikové politické grémium Strany moderného Slovenska (SMS). „Vedenie Strany moderného Slovenska začne mobilizovať svoje štruktúry v rámci SR na zbieranie potrebného počtu podpisov,“ povedal pre agentúru SITA predseda SMS Milan Urbáni. Šimko je presvedčený, že dokáže osloviť občanov. Ako povedal pre agentúru SITA, pred desiatimi rokmi pracoval vo volebnom tíme Ivana Gašparoviča, teda s kampaňou má určité skúsenosti.

Ako pre Rimava.sk Urbáni uviedol, rimavskosobotského primátora považuje za skúseného politika. "Je záruka, že by túto funkciu zvládol," uviedol líder strany SMS.

Šimko bol v roku 2010 zvolený za primátora Rimavskej Soboty. Do roku 2009 bol podpredsedom Banskobystrického samosprávneho kraja. V tom istom roku neúspešne kandidoval na predsedu Banskobystrického kraja. V novembrových regionálnych voľbách bol zvolený za krajského poslanca.

Jozef Šimko sa narodil 22. januára 1951 v Rimavskej Sobote. Študoval na Dôstojníckej škole Verejnej bezpečnosti a neskôr na Fakulte vyšetrovania VB v Bratislave, kde získal titul JUDr. Bol prednostom Okresného úradu v Rimavskej Sobote. Pôsobil ako podpredseda Hnutia za demokraciu, ktoré založil Ivan Gašparovič.

Prezidentské voľby budú na jar. Na kandidatúru za prezidenta je potrebných buď 15 podpisov poslancov NR SR, alebo 15-tisíc podpisov pod petíciu od občanov. Prezidentskú kandidatúru zatiaľ ohlásili podnikateľ Andrej Kiska, bývalý predseda KDH Ján Čarnogurský, nezaradený poslanec NR SR Radoslav Procházka, ktorý odišiel z KDH. Rada KDH ako prezidentského kandidáta schválila Pavla Hrušovského, ktorého podporuje aj Most-Híd. SaS navrhla Petra Osuského. Kandidatúru oznámila aj Ľubica Blašková, 75-ročný vedec Milan Melník. Jozef Behýl, ktorý sa venuje najmä tretiemu sektoru, avizoval, že sa tiež bude uchádzať o post hlavy štátu. Kandidovať chce aj invalidný dôchodca z Košíc Leonid Chovanec.

Zdroj: SITA, Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross