No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Primátor kritizoval koncepciu rozvoja mesta, podľa neho neslúži nikomu

20. septembra 2011 |  | | |

Rimavskosobotský primátor Jozef Šimko na včerajšom rokovaní poslancov nešetril kritickými slovami v súvislosti s Koncepciou rozvoja mesta pre obdobie 2007-2013. Dokument, ktorý by mal byť základným strategickým plánom samosprávy, podľa neho zatiaľ neslúžil nikomu. Ako primátor podotkol, vyhotovenie koncepcie stálo pred štyrmi rokmi viac ako  868 tisíc bývalých slovenských korún. Financované bolo zo štrukturálnych fondov Európskej únie, päť percent podľa Šimka zaplatilo mesto. Ako primátor pred poslancami vyhlásil, koncepcia mala zabezpečiť rozvoj mesta, zatiaľ však neslúžila pre nikoho, len na to, aby sa bojnická firma "dobre nabalila".

Šimko vzápätí vymenoval niekoľko projektov, ktoré sa doposiaľ nerealizovali, medzi nimi rekonštrukciu amfiteátra, budovanie detských ihrísk, výstavbu cyklotrasy či nájomných bytov. Oprava zimného štadióna podľa primátora vyšla mesto na 83 miliónov bývalých korún, zatiaľ čo v Trenčíne postavili nový za 45 miliónov. „Poslanci, ktorí ste tu boli, aj vy máte maslo na hlave," adresoval primátor mestskému zastupiteľstvu.

Ako ďalej uviedol, obyvatelia mesta boli osem rokov poškodzovaní, o čom podľa Šimka svedčí aj rekreačná oblasť Kurinec v blízkosti mesta. „Bývalé vedenie na Kurinci zničilo aj to, čo sa nedalo zničiť," vyhlásil Šimko a poukázal na tohtoročné opätovné naštartovanie letnej turistickej sezóny. Na Kurinci bol v prevádzke 25-metrový bazén s termálnou vodou, kúpať sa dalo aj vo vodnej nádrži. Ako primátor avizoval, v budovaní kúpaliska plánuje pokračovať. „Každý rok vybudujem jeden bazén alebo jeden tobogán," uviedol Šimko a podotkol, že bude postupovať podľa vzoru maďarského mesta Tiszaújváros, ktoré je zároveň partnerským mestom Rimavskej Soboty. Na konci volebného obdobia by tak podľa Šimka mali byť na Kurinci aspoň štyri bazény.

Ako pre Rimava.sk povedal poslanec Július Sojka, schválenie koncepcie nepovažuje za chybný krok poslancov. Podľa jeho slov aj vedúca oddelenia rozvoja mesta potvrdila, že dokument financovaný hlavne z eurofondov, je nevyhnutný pre ďalšie kroky samosprávy, napríklad pri podávaní projektov, ako niečo konkrétne a komplexné. Poslanec Sojka zároveň pripomenul, že primátor by nemal vytvárať atmosféru kolektívnej viny poslancov, ktorí v zastupiteľstve sedeli aj v minulom období. „Neustále opakovať domnelé prehrešky poslancov v minulosti a neadresne poukazovať na chyby nie je adekvátna reakcia primátora, nevidím to ako šťastné riešenie,“ uviedol Sojka, ktorý aj na včerajšom rokovaní opätovne požiadal primátora, aby sa vyhol všeobecnému obviňovaniu poslancov. Ako uviedol, ak má primátor podozrenia, nech podá trestné oznámenie na konkrétne osoby.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross