No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Primátor podal trestné oznámenie za podvod na služobnom aute

Primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za neoprávnené používanie motorového vozidla. Niekto najazdil v priebehu dvoch rokov na primátorovom aute 174.000 kilometrov (km).

Šimko sa domnieva, že niekto zrejme natočil kilometre na tachometri Škody Superb, ktorú používal bývalý primátor, pretože je na nej najazdených veľké množstvo km. "Mám dôvodné podozrenie, že došlo k spáchaniu trestného činu podvodu. Nie je možné, aby sa na služobnom aute exprimátora toľko najazdilo. To by sa musel niekto voziť v aute šesť hodín denne," informoval TASR primátor s tým, že existuje podozrenie z ekonomickej trestnej činnosti.

"Neviem prečo otázku smerujete na mňa, ja nie som obvinený. Navyše nie som odkázaný kradnúť benzín ani nič iné. Na  nezmysly reagovať jednoducho nebudem," uzavrel pre Rimava.sk bývalý primátor Štefan Cifruš a položil telefón.

Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Petry Vaškovej je trestné oznámenie v štádiu preverovania a ešte nebolo začaté trestné stíhanie. Vyšetrovateľ má 30 dní, aby rozhodol, či sa tento prípad zo strany polície začne ďalej riešiť.

Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross