No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Primátor prijal majstra Európy, trénuje ho mestský policajt

RIMAVSKÁ SOBOTA – Primátor Jozef Šimko privítal na Mestskom úrade v Rimavskej Sobote čerstvého majstra Európy v zápasení Achsarbeka Gulajeva, ktorý získal na šampionáte zlato vo Varšave.

„Vždy ma napĺňa radosťou a hrdosťou, keď sa môžem stretnúť s výnimočnými ľuďmi. Dnes sme sa na našej radnici stretli s človekom, ktorý v uplynulých dňoch preslávil naše mesto, ale i celú Slovenskú republiku. Moje pozvanie prijal novopečený majster Európy v zápasení vo voľnom štýle Achsarbek Gulajev, ktorý je zápasníkom Lokomotívy Rimavská,“ vyjadril sa na Facebooku Šimko.

Článok pokračuje pod reklamouAko ďalej doplnil, prvá cesta, kam išiel majster Európy po víťazstve bola práve na mestskú radnicu. „Poďakoval som mu, ako aj jeho trénerovi Jozefovi Radnótimu v mene občanov celého nášho mesta,“ doplnil primátor. Jeho tréner, Jozef Radnóti je okrem iného aj mestským policajtom.

Gulajev získal titul majstra Európy v zápasení vo voľnom štýle v hmotnostnej kategórii do 79 kilogramov. Vo finále porazil Francúza Saifedima Alekmu 2:1 na body. Ide o najväčší úspech slovenského zápasníka vo svojej kariére.

Zdroj: Rimava.sk; Foto: Facebook Jozefa Šimka


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross