No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Primátor R. Soboty už nebude bojovať o kreslo župana

O kreslo župana Banskobystrického samosprávneho kraja je o jedného kandidáta menej. Svoju kandidatúru stiahol primátor Rimavskej Soboty, Jozef Šimko. Vyplýva to z oznámenia Volebnej komisie BBSK, ktorej bolo po registrácii kandidátnych listín do Volieb VÚC 2017 na post predsedu BBSK doručené začiatkom tohto týždňa jeho vzatie kandidátky.

V tohtoročných voľbách tak o miesto predsedu BBSK zabojuje 16 kandidátov, a to: Stanislav Mičev, PhD., Ivan Saktor, Mgr., Alena Pivovarčiová, PhDr., Ján Lunter, Ing., Miroslav Gálik, PaedDr., Michal Kantor, Mgr., Vojtech Kökény, Mgr., Martin Juhaniak, Mgr., Viliam Baňák, Ing., Pavel Greksa, Ing., Jozef Sásik, Ing., Zdenek Očovan, Ing., Igor Kašper, Ing., Martin Klus, doc., PhDr., PhD., MBA, Milan Urbáni, MUDr., CSc, MPH, Marian Kotleba, Ing. Mgr.

Poslancom BBSK chce byť podľa vedúcej odborného útvaru za Banskobystrický samosprávny kraj Lucii Šestákovej celkovo 385 kandidátov v 13-tich volebných obvodoch. V obvode Rimavská Sobota je ich 49. Väčšina z nich sú nominanti politických strán, ako nezávislí kandidáti idú do volieb ôsmi.

Voľby do vyšších územných celkov budú v sobotu 4. novembra 2017. Rozhodol o tom predseda Národnej rady SR Andrej Danko. Novinkou je, že budú jednokolové. Voliči tak k urnám nebudú musieť chodiť na dvakrát.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross