No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Primátor Tisovca absolvoval stretnutie s ministerkou kultúry, nosnou témou bol rozvoj regiónu

Foto: FB Ján Vengrín

BRATISLAVA/TISOVEC – Primátor mesta Tisovec Ján Vengrín absolvoval v uplynulých dňoch stretnutie s ministerkou kultúry SR Martinou Šimkovičovou a generálnym tajomníkom služobného úradu ministerstva Lukášom Machalom.

Jednou z hlavných tém stretnutia bola plánovaná kompletná rekonštrukcia domu Dr. Vladimíra Clementisa v Tisovci. "Po našich opätovných apeloch bol projekt na Ministerstve kulúry SR zaradený medzi prioritné v rámci národných kultúrnych pamiatok, čo je pozitívna správa. Dnes nám to bolo priamo pani ministerkou potvrdené," uviedol Vengrín.

V druhej polovici roku 2024 majú v pláne aktualizovať projekt a pripraviť verejné obstarávanie, aby bol projekt v nasledujúcom roku hotový. "Ďalšie témy rokovania boli zamerané na prepojenie kultúrnych pamiatok /Gotická cesta, Cesta Márie Széchy/ s cestovným ruchom v našom regióne v spojitosti na novovznikajúce Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR," okomentoval Vengrín.

Článok pokračuje pod reklamou


S ministerkou sa primátor zhodol, že veľkou výhodou Tisovca je príroda. "Veľký potenciál a možností rozvíjať cestovný ruch, turizmus a s tým súvisiace služby, keďže sme zároveň aj jednou zo vstupných brán do Národného parku Muránska planina," dodal s tým, že ďalšie pracovné rokovanie mal aj na Ministerstve životného prostredia SR a Envirofonde.

K stretnutiu sa vyjadrila aj Šimkovičová, ktorá uviedla, že Tisovec má veľku podporu ministerstva v obnove domu Dr. Clementisa. Ministerka je presvedčená, že sa musia zamerať na podporu kultúry v oblastiach, na ktoré sa zabúdalo.

"Na ministerstve kultúry sme pripravení podporovať zmysluplné projekty, ktoré pomáhajú nielen pozdvihovať povedomie o našej kultúre, pripomínať významné osobnosti našej histórie, ale aj pomáhajú rozvíjať slovenský cestovný ruch," vysvetlila.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross