No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Príprava mestskej nocľahárne finišuje, čoskoro by ju mali otvoriť

Nová nocľaháreň, ktorá bude zriadená v budove bývalého "azylového domu" v Rimavskej Sobote, by už čoskoro mala začať so svojou prevádzkou. Ako pre Rimava.sk potvrdila Angela Kecskemétyová, poverená vedením oddelenia kultúry a starostlivosti o občana na mestskom úrade, nocľaháreň by mala byť otvorená v priebehu jarných mesiacov. Ako dodala, v najbližších týždňoch sa bude podávať žiadosť na vyšší územný celok ohľadom registrácie, zároveň bude mesto žiadať aj o finančný príspevok. „Zariadenie do nocľahárne sme zabezpečovali sami, svojpomocne, niekoľko kusov nábytku ľudia do nocľahárne darovali,“ povedala poverená vedúca oddelenia.

S rekonštrukciou budovy niekdajšieho Útulku pre občanov bez prístrešia na Hviezdoslavovej ulici sa začalo v závere minulého roka. Kvôli havarijnému stavu musela byť prevádzka zariadenia v správe kraja skončená. Nocľaháreň bude samostatnou organizačnou jednotkou mesta, bez právnej subjektivity, jej chod bude bezprostredne riadiť a koordinovať rimavskosobotský mestský úrad.

Prevádzkou novozriadenej nocľahárne sa začiatkom marca zaoberali aj poslanci mestského zastupiteľstva, ktorí schválili všeobecne záväzné nariadenie o poskytovaní sociálnych služieb. Podľa neho bude v nocľahárni ľuďom bez príbytku a v sociálnej resp. hmotnej núdzi poskytnuté nielen miesto na prenocovanie, ale aj sociálne poradenstvo. Podmienkou je trvalý pobyt v Rimavskej Sobote. Služby nocľahárne sa nevzťahujú na matky s maloletými deťmi a manželské páry. Zariadenie bude fungovať celoročne v noci, jeho služby môžu využívať len občania, ktorí nebudú pod vplyvom alkoholu či iných omamných látok.

Súvisiace články
Kapacity nocľahární pre bezdomovcov sú postačujúce. V Rim. Sobote stále nefunguje
Mesto rekonštruuje pre bezdomovcov nocľaháreň
Pre bezdomovcov pripravuje mesto na zimu nocľaháreň
Azylový dom sa dočasne zatvorí, jeho obyvateľov presťahujú do Klenovca
Bývalý internát sa má zmeniť na komplex sociálnych služieb


Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross