No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Prípravy na cyklopreteky vrcholia, diváci sa môžu tešiť na bohatý program a rôzne súťaže

perex-teatroUž len pár dní delí pretekárov a všetkých nadšencov dvojkolesových tátošov od druhého ročníka pretekov Teatro Okolo Malohontu. Dejiskom súťaže, ktorá sa uskutoční v nedeľu, 13. septembra o 10:30 hod. na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote. Na jesennú cyklovýzvu sa zatiaľ prihlásilo viac ako sto pretekárov. „Sú to súťažiaci z Česka, Slovenska, Poľska a Maďarska,“ povedal pre Rimava.sk riaditeľ pretekov Marek Urbančok, podľa ktorého registrovaní účastníci môžu využiť aj 20-percentnú zľavu na ubytovanie v hoteli Zlatý býk, vzdialeného len štyristo metrov od centra pretekov

Na viac ako 90-kilometrovej trati si v kopcovitom teréne môžu zmerať sily licencovaní aj amatérski cyklisti. Trasa ich prevedie vrchnou časťou regiónu, od Rimavskej Soboty cez Kokavu, Klenovec, Hnúšťu, Poproč, Lukovištia a späť do mesta. Lákladom budú určite aj tento rok horské prémie, ktoré preveria sily cyklistov a potešia oko diváka. Tento rok o súboje v kopcoch neprídu podľa Urbančoka ani diváci, ktorí budú čakať pretekárov v cieli. „Tohtoročnou novinkou bude živý prenos z pretekov prostredníctvom internetu. Pôjde o textový komentár a fotografie priamo z trate. Takto budú môcť diváci sledovať dianie priamo vo svojom mobile, stačí im k tomu pripojenie na internet a sledovať našu oficiálnu stránku,“ priblížil riaditeľ. „Okrem tejto novinky sú aj ďalšie. Na žiadosť pretekárov, sme zrušili kategóriu U23 a zmenili ju na kategóriu 19-29 rokov. Kvôli bezpečnosti sme skrátili slávnostný štart po meste. Tiež sme pripravili súťaž tímov, do ktorej sa môžu zapojiť minimálne tri a viac členné družstvá. Stačí ak členovia vyplnia rovnako názov tímu pri registrácii a do súťaže sú zaradení automaticky. Ďalšou novinkou je, že každý pretekár, ktorý dokončí preteky dostane účastnícku medailu,“ avizuje riaditeľ pretekov.

Popri dvojkolesových súbojoch je však pripravený aj bohatý sprievodný program a množstvo súťaží o zaujímavé ceny pre malých i veľkých. „Pre deti bude okrem skákacieho hradu či šmýkačky aj popcorn zadarmo. Rovnako pripravujeme aj súťaž o profesionálny bicykel v hodnote 500 eur, takže deti aj dospelí sa určite majú na čo tešiť,“ prezradil pre Rimava.sk jeden z organizátorov Adam Pavella, podľa ktorého na podujatí na Hlavnom námestí exhibične vystúpi aj majster Slovenska v cyklotriale Ján Kočiš ako aj veteránsky klub z Rimavskej Soboty.

Sprievodný program podľa Pavellu začne hneď po slávnostnom štarte o 10:30 hod. na Hlavnom námestí a potrvá až do príchodu prvých pretekárov približne do 13:30 hod. Ako na záver poznamenal Pavella, pozýva všetkých, malých i veľkých, zažiť nielen atmosféru jesenných cyklopretekov, ale aj vychutnať si dobrú zábavu na námestí a zasúťažiť si o skvelé ceny.

Propozície pretekov, prihlasovací formulár a všetky podrobné info nájdete aj na www.okolomalohontu.sk alebo na Facebook-u.

TOM-web-725x1024

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný článok (Rimava.sk je mediálny partner podujatia)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross