No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Problém s túlavými psami v meste by mohol vyriešiť útulok na Včelinci

17. februára 2012 |  | | |

Dlhodobý problém s umiestňovaním túlavých psov v Rimavskej Sobote by mohol mať svoje riešenie. Ako naznačil primátor Jozef Šimko na tohtotýždňovom rokovaní mestského zastupiteľstva, objavil sa záujemca o vybudovanie útulku na Včelinci v blízkosti mesta. "Mám dohodu s istou pani podnikateľkou, nebudem zatiaľ hovoriť o jej mene, ale v blízkej budúcnosti útulok vybudujeme a bude to financovať práve táto pani podnikateľka," povedal pre Rimava.sk primátor. Ako dodal, poslancom navrhne, aby pozemky na tento účel dali do bezplatného prenájmu, keďže túlavé psy sú v meste vážnym a akútnym problémom, ktorý v súčasnosti riešia mestskí policajti.

Tí za vlaňajší rok odchytili 48 túlavých psov. Pre 18 z nich sa našiel nový majiteľ, 14 psov vrátili pôvodným majiteľom. Ako ďalej informoval náčelník mestskej polície Peter Berecz, osem psov bolo odvezených do útulku v Lučenci, pre jedného si prišli z trnavského útulku. Utratený nebol ani jeden pes. Mestskí policajti sa stretli aj s prípadmi, kedy túlavé psy ohrozovali bezpečnosť ľudí a napadli ich.

Náčelník polície už aj v minulosti niekoľkokrát poukázal na potrebu riešenia tejto problematiky. Mestská polícia podľa jeho slov nemá dostatočne vyhovujúce priestory na umiestnenie odchytených psov. Koterce sú pri budove polície, v centre mesta, v lete je cítiť zápach a vyskytli sa už aj sťažnosti na štekanie psov. Umiestňovanie odchytených zvierat v okolitých útulkoch je častokrát problematické a finančne náročné.

Rimava.sk zistila, že útulok chce vybudovať rimavskosobotská súkromná podnikateľka Andrea Korytiaková. "Áno, mám dlhodobý úmysel zriadiť útulok pre psov, je tu veľmi potrebný," uviedla. Ako doplnila, je rada, že primátor je ústretový, lokalita na Včelinci však jej zámeru nevyhovuje. "Ale verím, že s pánom primátorom nájdeme vhodný objekt resp. riešenie," podotkla. Podľa jej slov bude útulok plne vybavený, s kompletným personálom, so stálou službou a zazmluvneným veterinárom. Útulok je už zaregistrovaný.

Náčelník mestskej polície zároveň pre Rimava.sk poskytol fotografie piatich psov, pre ktorých aktuálne hľadajú nový domov.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross