No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Problémové kontajnery na šatstvo

perex-kontajnerKontajnery na šatstvo, ktoré sú rozmiestnené prevažne na Sídlisku Západ sú pre niektorých obyvateľov sídliska problémové. Prekáža im neporiadok v ich okolí ako aj prehrabávanie sa rómskych detí v týchto kontajneroch. Podľa náčelníka mestskej polície Petra Berecza riešili podobné prípady už aj v minulých rokoch. „Mali sme a nie raz takéto prípady, kedy rómske deti vyberali šatstvo z kontajnerov,“ poznamenal Berecz.

Túto tému otvoril poslanec Ivan Hazucha na októbrovom rokovaní mestského zastupiteľstva. „Občania ma upozornili na to, že okolo kontajnerov a následne aj v nich je neporiadok,“ povedal Hazucha a dodal, že videl aj on sám ako do kontajnera lezú rómske deti, ktoré z nich vyťahujú šatstvo. „Triedia si to na lavičkách a čo sa im nepáči to nechajú tam,“ povedal Hazucha.

Ako poznamenal Hazucha výbor mestskej časti, ktorý zastupuje, navrhol riešenie umiestniť kontajnery na jedno miesto, kde by boli pod dosahom bezpečnostných kamier, aby bolo vidieť, či sa tam niekto vo vnútri hrabe či rozoberá kontajner alebo nie. A keď takáto možnosť nebude, občania žiadajú zrušenie kontajnerov zo sídliska,“ dodal.

„Táto vec je na zváženie. Niektorí obyvatelia kontajnery chvália a druhí majú na ne opačný názor. Podľa mňa by však odstránenie kontajnerov nebolo riešením. Veď aj pri kontajneroch na komunálny odpad je neporiadok,“ povedal pre Rimava.sk Ján Bozó z oddelenia životného prostredia na mestskom úrade.

Podľa jeho slov by riešením bolo aj zapojenie aktivačných pracovníkov, ktorí by okolie pri kontajneroch čistili. „Prípadne posilnenie hliadok mestskej polície,“ doplnil Bozó a dodal, že mestu nevznikajú za kontajnery žiadne výdavky a šatstvo z nich sa ďalej recykluje, prípadne využíva na niečo iné.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
R. SOBOTA: V meste rozmiestnili dvadsať kontajnerov na použitý textil a obuv


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross