No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Projekt od štátu má pomôcť mladým uchádzačom o prácu a zamestnávateľom zároveň

Zdroj: Rimava.sk

GEMER/MALOHONT – Mladí ľudia aj z nášho regiónu môžu získať svoje prvé zamestnanie a pracovné skúsenosti vďaka podpore od štátu. Právo na prvé zamestnanie je projekt, ktorý umožní uchádzačom o prácu nazbierať pracovné zručnosti. Zamestnávatelia zase získajú nové pracovné sily. Žiadosti však treba stihnúť vybaviť najneskôr do 1. októbra.

Podmienkou pre získanie tejto pomoci od štátu je evidovanie uchádzača na Úrade práce sociálnych vecí a rodiny minimálne dva mesiace. Dôležité je tiež to, aby doteraz nemal žiadne platené zamestnanie, ktoré trvalo viac ako šesť po sebe idúcich mesiacov. Zamestnanie v zahraničí sa nesleduje.

Článok pokračuje pod reklamou


Oprávnenými žiadateľmi o pomoc od štátu z tohto projektu sú zamestnávatelia, ktorí podajú žiadosť osobne, elektronicky či prostredníctvom elektronickej schránky na úrade v danom územnom obvode.

Mesačná výška finančného príspevku pre zamestnávateľa na jedno vytvorené pracovné miesto a jeden mesiac bude vo výške 90% z celkovej ceny práce zamestnanca, najviac vo výške 1 318,53 €.

Finančný príspevok sa bude poskytovať jednorazovo. Vzťahuje sa len pri uzatvorení pracovného pomeru na dobu určitú s podmienkou zamestnávania po dobu minimálne 12 mesiacov, resp. na neurčitý čas. Príspevky od štátu sa budú poskytovať najdlhšie na dobu 6 mesiacov.

Bližšie informácie o poskytnutí príspevku vám poskytne Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Rimavská Sobota, Mgr.Mária Ruszó Bánová,  047/24 50 408, email: [email protected]


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross