No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Promócia absolventiek Ženského inštitútu tvorivosti

Členky Ženského inštitútu tvorivosti (ŽIT) sa od septembra 2014 raz mesačne stretávali, aby spolu tvorili, učili sa nové výtvarné techniky, vyrábali vlastnú kozmetiku a klebetili o živote. Projekt sa zrodil v hlavách Nadi Miháľovej a Evy Talianovej, ktoré už 9 rokov vedú tvorivé dielne v Mestskej galérii v Rimavskej Sobote. Bez reklamy, len na základe odporúčaní, sa počet ŽIT-áčok počas roka rozrástol až na viac ako 20 žien. „Cez peripetie sťahovania sme nakoniec zakotvili v priestoroch niekdajšej jazykovej učebne v Dome kultúry, ktoré sa pomaly menia na nádherný kreatívny priestor,“ povedala Naďa Miháľová. Počas prvého ročníka si ženy vyskúšali rôzne techniky ako maľba na hodváb, dekupáž, plstenie, pedig, vŕtanie a maľovanie veľkonočných vajec technikou richelieu.

„Keď prišla posledná dielňa Ženského inštitútu tvorivosti s názvom „Tričkotéka“, všetky sme cítili, že sa musíme stretnúť ešte raz a dôstojne uzavrieť historicky prvý ročník nášho inštitútu,“ dodala Miháľová. Tak vznikol nápad uskutočniť záhradnú promočnú párty absolventiek Ženského inštitútu tvorivosti. V piatok, 17. júla o 19.00 hod. sa všetky absolventky stretli na tajnom mieste, ktoré postupne organizátorky odhaľovali indíciami na Facebook-ovskej stránke inštitútu.

Orion, Galileo, NASA, Ďalekohľad...takto vyzerala pozvánka na jednu letnú akciu, v ktorej sa spojil nápad, originalita, mimoriadny gurmánsky zážitok, neopakovateľná atmosféra tajného miesta, čaro pominuteľnosti a hlavne veľká túžba organizátoriek preniesť aj do Rimavskej Soboty atmosféru Pop-up restaurant. Uhádli ste? Áno, promócie prebehli na Hvezdárni v Rimavskej Sobote.

„Prevziať si diplom absolventky Ženského inštitútu tvorivosti pri západe slnka hneď vedľa ďalekohľadu s mestom ako na dlani, ochutnať štvorchodové degustačné menu pripravené skvelým kuchárom Jánom Vinclavom, neodpustiť si sedem dezertov s názvom Sedem hriechov a po zotmení s pohárom ružového vína pozorovať hviezdy s výkladom tých najpovolanejších manželov Rapavých sa nepodarí len tak hocikomu,“ opisuje atmosféru stretnutia Evka Talianová.

„Neuveriteľné“
„Bolo to ako krásny film o živote...“
„Magické fotky, aj atmosféra...ďakujem.“
„Na chvíľu sme sa ocitli v rozprávke, vrelá vďaka, že som bola súčasťou.“

To je len pár reakcií účastníčok a že by ste niečo také chceli zažiť aj vy? Ženský inšitút tvorivosti pokračuje druhým ročníkom od septembra 2015. Zápis je 2.9.2015 o 18.00 v priestoroch Domu kultúry. Školné na jeden semester (5 dielní) je 35€, poplatok je určený na materiál. A kde bude záverečná promočná párty ročníka 2015/2016? Nechajte sa prekvapiť 😉

Viac foto a info na:
Facebook-u

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross