Prvá výhra zostala doma. Soboťania zvládli úvodný duel finále

25. marca 2023 | | |  |

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota zvládli prvý finálový duel 2. hokejovej ligy proti Detve. Hralo sa na štadióne v Rimavskej Sobote a práve tu si domáci vybojovali výhru 4:2.

V sérii tak vedú 1:0 a najbližší zápas ich čaká už zajtra (26. marca) opäť na domácej pôde. Na dnešný zápas sa prišlo pozrieť 1 513 ľudí.

Soboťania hrali od úvodu oveľa viac disciplinovane a bojovnejšie. Dokázali si vypracovať množstvo šancí. Už v štvrtej minúte viedli 1:0 po tom, čo Ďaloga potlačil puk do brány. V 16. minúte bolo už 2:0 pre Soboťanov. Presným zásahom poslal puk medzi žrde opäť Ďaloga. V 18. minúte ale prišla chyba v obranných radoch HKM a po nedorozumení sa puk dostal na hokejku Brňáka, ktorý bez váhania strelu premenil a znížil na 1:2.

V druhej tretine začali lepšie hostia Detvy. Už v 22. minúte poslal puk za chrbát Šimka bývalý hráč R. Soboty Tibor Koniar a vyrovnal na 2:2. V 27. minúte sa ale Soboťania vrátili späť do vedenia po góle Solomonchaka.

V poslednej časti zápasu sa podarilo domácim opäť odskočiť na dvojgólový rozdiel. V 43. minúte sa o to postaral gólom v oslabení Dalibor Ďuriš. Soboťania tak zvládli prvý duel 4:2 a do finálovej série si pripísali prvú výhru.

HKM Rimavská Sobota – HK Detva 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Góly: 4., 16. Ďaloga, 27. Solomonchak, 43. Ďuriš – 18. Brňák, 22. Koniar