No active "ca-sidebar-197687" sidebar

AKTUALIZOVANÉ: Prvého pozitívne testovaného pacienta na koronavírus hlásia v susednom meste

Prvého pacienta na koronavírus hlásia zo susedného mesta Lučenec. Informoval o tom dnes, 25. marca, premiér SR Igor Matovič na tlačovej konferencii. Ako priblížil, do včerajšej polnoci bolo 304 negatívnych a 12 pozitívnych vzoriek.

„Teda 12-ti pacienti boli pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19,“ uviedol Matovič a dodal, že jeden z nich, žena, je bydliskom v Lučenci. Aktuálne (25. marca) je na Slovensku 216 pozitívne testovaných pacientov na ochorenie COVID-19.

Téme sa budeme venovať.

Aktualizované 26. marca

V prípade pacienta z Lučenca s pozitívnym testom na koronavírus ide o 34-ročnú ženu, ktorá má podľa informácií z rezortu zdravotníctva mierne príznaky a aktuálne je v domácej karanténe. Samospráva Lučenca prosí všetkých obyvateľov mesta, aby nešírili najmä na sociálnych sieťach neoverené a poplašné informácie. Viceprimátor mesta Lučenec Pavol Baculík vyzýva občanov, aby boli naďalej disciplinovaní a dodržiavali opatrenia vydané Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Zástupca primátorky Lučenca prosí občanov, ktorí žiadajú o bavlnené rúška, aby tak spravili len v prípade, ak ich akútne potrebujú a využijú. „Prosíme občanov, ak je to možné, aby si ochranné prvky zadovážili alebo vyrobili sami. Cieľom mesta Lučenec je zabezpečiť najmä seniorov a zamestnancov, ktorí prichádzajú denne do styku s väčším množstvom ľudí. Samospráva robí všetko preto, aby rozdala rúška čo najväčšiemu počtu obyvateľov,“ uviedol Baculík s tým, že radnica zriaďuje zbierku gumičiek a bavlnených tkanív, ktoré je potrebné vyprať a doniesť na pôdu mestského úradu.

Podľa jeho slov zamestnankyne mesta z týchto látok a gumičiek vyrobia rúška, ktoré budú dobrovoľníci a príslušníci mestskej polície distribuovať občanom priamo na adresu. Ako dodal, do dnešného dňa požiadalo o bavlnené viacvrstvové rúška od mesta viac ako dve tisíc obyvateľov. „Aktuálne denne volá vyše 500 občanov mesta, preto všetkých ešte raz vyzývame, aby prehodnotili, či rúška od samosprávy nutne potrebujú a či nebudú u iných obyvateľov viac využiteľné a veci prospešné,“ avizoval.

Mesto Lučenec v spolupráci s potravinami Delikates zabezpečuje rozvoz malých nákupov na telefónnom čísle 0915 833 966, kde bude prijímať objednávky nonstop. „Upozorňujeme, že táto služba je platená. V rámci mesta bude rozvoz stáť 2 eurá, mimo mesta si budú potraviny Delikates účtovať 1 euro za kilometer. Rozvoz bude prebiehať od 12:00 do 20:00 hod.,“ podotkol Baculík.

Mesto Lučenec spolupracuje s Banskobystrickým samosprávnym krajom na príprave karanténneho centra určeného aj pre potreby občanov Lučenca a širokého okolia. Samospráva dodáva množstvo ochranných prostriedkov pre prípadné potreby izolovaných osôb.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross