No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. Baňa: V obci pribudli nové kamery, pustili sa aj do opravy povodňou poškodeného úseku

Obec Rimavská Baňa v okrese Rimavská Sobota je aktuálne pod väčším dohľadom kamier. V uplynulých dňoch k pôvodným štyrom pribudli ďalšie kamery, na ktoré obec získala dotáciu od Ministerstva vnútra SR. Okrem kamier začiatkom tohto týždňa ukončili asfaltovanie a rekonštrukciu viac ako 300 metrov dlhého úseku, ktorý v roku 2009 poškodila povodeň. Rimava.sk o tom informovala Elena Polóniová, starostka obce Rimavská Baňa.

Obec tak približne dva týždne monitoruje 14 kamier. Ako starostka priblížila, na MV SR získali dotáciu vo výške 6400 eur na prevenciu kriminality, pričom sa samospráva spolupodielala sumou takmer 1600 eur. „Kamery sme inštalovali postupne, celkom ich bolo nainštalovaných desať,“ priblížila s tým, že o nich informujú aj informačné tabule na všetkých štyroch vstupoch do obce. Podľa jej slov však okrem kamier na poriadok v obci dozerá aj miestna občianska poriadková služba. „Máme ju od decembra minulého roka. Sú v nej štyria ľudia, ktorí pracujú v dvoch smenách, od 6:00 do 14:00 hod. a od 14:00 do 22:00 hod.,“ poznamenala s tým, že služba kamery neobsluhuje, ale na poriadok dozerá hliadkovaním v teréne.

V obci na severe Rimavskosobotského okresu okrem kamier pribudol aj nový asfalt, ktorý položili v začiatkom tohto týždňa v časti Repno. Tento približne 380 metrov dlhý úsek v roku 2009 poškodila povodeň. Preto podľa Polóniovej okrem nového asfaltu opravili staré a osadili aj nové odvodňovacie rigoly. „Takže nebola to len rekonštrukcia povrchu, ale celková oprava tohto úseku,“ podotkla starosta. Ako dodala, na túto rekonštrukciu získali nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 40 tis. eur z Pôdohospodárskej platobnej agentúry.

Rozsiahla rekonštrukcia sa dotkla aj hasičskej zbrojnice. Na jej opravu taktiež získali približne 30-tisícovú dotáciu od ministerstva vnútra. „Budove nebola sanita, teda prívod vody ani žumpa. A naši dobrovoľní hasiči sa tak nevedeli kde umyť po zásahu. Okrem toho zbrojnicu aj zatepľujeme a opravujeme aj strechu. Je to už pred dokončením,“ uzavrela starostka Polóniová.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: Mapy Google


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross