No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. BAŇA: V obci začnú opravovať zdravotné stredisko, pribudne aj komunitné centrum

Z málo využívanej budovy v obci Rimavská Baňa chcú po rekonštrukcii spraviť komunitné centrum. Výška opráv by sa mala pohybovať okolo 200 tisíc eur. V súčasnosti slúži ako zdravotné centrum, v ktorom by mohol pribudnúť aj všeobecný lekár. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla starostka obce Elena Polóniová, očakávajú rozšírenie a zlepšenie využitia budovy, ako aj zefektívnenie jej vykurovania, ktoré bolo doteraz len lokálne. Na rekonštrukciu im podľa starostky odsúhlasili približne 130-tisíc eur prostredníctvom nenávratného finančného príspevku, zvyšnú časť plánujú získať aj z podaného projektu vrámci Akčného plánu, či vlastných zdrojov. „V tomto čase sme v budove mali iba pediatra a to dvakrát do týždňa. Budovu preto ideme rozdeliť na dve časti, zdravotnícku a na komunitné centrum," priblížila starostka obce s približne 500 obyvateľmi, do ktorej chcú pritiahnuť a vytvoriť podmienky aj pre všeobecného lekára.

Novozriadené komunitné centrum má poskytovať všetky služby, ktoré takéto centrá poskytujú. „Starostlivosť o zraniteľné sociálne skupiny, o matky s deťmi, seniorov," povedala starostka. Časť budovy prispôsobia tomuto zariadeniu, vytvorením kuchynky na workshopy, veľkej spoločenskej miestnosti, menšej miestnosti pre deti a mládež, ako aj kancelárie pre komunitných pracovníkov. Do budúcna podľa starostky na uzatvorenom nádvorí chcú spraviť mini detské ihrisko. „Aby sa deti mohli hrať aj vonku," dodala. Dodávateľom stavby je spoločnosť Stavart z Rimavskej Soboty, stavba im má byť odovzdaná na budúci týždeň. Oznam o rekonštrukcii samospráva zverejnila na oficiálnej stránke obce a záujemcovia o nahliadnutie do projektovej dokumentácie tak môžu urobiť na obecnom úrade.

Opravou budovy majú zlepšiť jej technický stav, zatepliť obvodový plášť a strechu, na ktorej má byť nová krytina. Súčasťou opráv je aj výmena plastových okien, podláh či nové elektrické rozvody a nové sociálne zariadenia pre imobilných, ako aj bezbariérová rampa s prístreškom.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: OÚ Rimavská Baňa


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross