No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. BAŇA: Vzniknuté poruchy či nedostatky v obci riešia aj vďaka aplikácii

perex-banaSpadnutý strom, porucha pouličného osvetlenia či rôzne iné nedostatky v obci. Na takéto problémy používajú v obci Rimavská Baňa, okres Rimavská Sobota, aplikáciu Odkaz pre starostu. Obec je podľa webovej stránky projektu zatiaľ jedinou v Rimavskosobotskom okrese, ktorá využíva túto aplikáciu. Ako ďalej Rimava.sk informovala starostka obce Elena Polóniová v prevádzke ju majú približne tri mesiace a za ten čas vyriešili drobné nedostatky, na ktoré upozornili obyvatelia obce.

Podnetom na zavedenie aj takejto komunikácie s občanmi bolo podľa starostky používanie, prevažnej väčšiny ľudí, mobilných telefónov. „V dnešnej dobe už takmer každý používa mobilný telefón, ktorý podporuje aj prístup na internet,“ povedala Polóniová a dodala, že na propagáciu aplikácie medzi občanmi obce využili práve tento informačný kanál, internet. Ako poznamenala o tejto aplikácii informovali na webovej stránke Rimavskej Bane ako aj prostredníctvom sociálnej siete na stránke starostky. „Rovnako som o nej hovorila aj medzi ľuďmi,“ dodala.

Ako ďalej priblížila, obci nevznikli so zavedením aplikácie žiadne náklady. „Ide len o aplikáciu, ktorej odkaz je na našej webovej stránke, kde obyvatelia obce môžu kedykoľvek napísať zistený nedostatok prípadne problém. Stačí jednoducho odfotiť a poslať e-mail s popisom danej poruchy,“ uviedla Polóniová, ktorá, ako prezradila, sama spravuje webovú stránku obce.

Odkaz pre starostu je projekt v rámci Slovenska, ktorý už piaty rok ponúka priestor pre nahlásenie problémov v mestách a obciach. Podnety sú komunikované so samosprávou a ich riešenie je pod spoločným drobnohľadom verejnosti. Aktuálne je možné ju využívať aj ako bezplatnú mobilnú aplikáciu.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross