No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. Brosman sa vrátil z ME s bronzovou medailou v kategórii PRO (FOTO+VIDEO)

Zdroj: R. Brosman

RIMAVSKÁ SOBOTA - Najúspešnejší rimavskosobotský kulturista Roland Brosman sa vrátil z majstrovstiev Európy zo španielskej Santa Susanny s bronzovou medailou v kategórii IFBB Mr. EUROPA PRO.

"Pre mňa tento úspech znamená veľa. Na ME som súťažil ešte ako amatér a nedarilo sa mi získať medailu. Toto je pre mňa jeden z najväčších výsledkov a hlavne v PRO lige. Myslím, že MS a ME na amatérskej úrovni sú vrcholom športovcov, ale ak si športovec zaslúži ísť do PRO ligy vďaka výsledkom, tak sa snaží čo najviac získať," povedal pre Rimava.sk Brosman.

Článok pokračuje pod reklamou


Brosman má za sebou len druhý štart v kategórii IFBB Elite PRO a už svoju prvú medailu. "Tieto úspechy ma motivujú ďalej. Pokiaľ to bude oku lahodné pre mňa a pre publikum, budem súťažiť ďalej a budem sa snažiť vždy prísť čo najlepšie pripravený. Z roka na rok to je iné," uviedol 48-ročný športovec.

Brosmanovi sa v amatérskych kategóriách príliš nedarilo, no zlom prišiel na MS v Santa Susanne v roku 2020 po striebornej medaily. Oproti prvému štartu v kategórii Elite Pro sa podľa neho veľa zmenilo. "Teraz som bol viac pripravený. Vtedy to bola vyčerpávajúca príprava. Súťaž sa ešte aj presunula z októbra na november a musel som pokračovať v príprave. K tomu som mal aj zápal v ramene, bol som obmedzený, bolesť bola hrozná. Táto príprava bola lepšia. Rameno som vyliečil a mohol som nasadiť tréningy," povedal s tým, že o súťaži sa dozvedel len v marci.

Článok pokračuje pod reklamou


Santa Susanna Brosmanovi vyhovuje. "Je špecifická v tom, že šampionáty sa tam konajú veľmi dlho. Som tam ako doma. Poznám každý jeden hotel, každý obchod. Je to zorganizované veľmi dobre, hala je stavaná na takéto súťaže. Bolo tam najkrajšie pódium, na akom som kedy stál," doplnil s tým, že nabudúce sa pripraví na súťaž inak, pretože teraz sa konala až po polnoci a nemal k tomu stanovenú prípravu.

Čo sa týka jeho plánov do budúcna, podľa jeho slov si už nemá čo dokazovať. "Ak by som to bral kondične, do súťažného kolotoča by som sa už nevrátil. Na tých šampionátoch súťažia bývalí medailisti z MS a ME, ktorí už sú skúsení a sú oveľa väčší fanatici ako ja. Pokiaľ by som ostal v oddychovom móde, nestačilo by to," uzavrel.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross