No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Chrípka v okrese stagnuje, vyskytol sa však prípad SARI

nemocnicaHoci chrípka a akútne respiračné ochorenia stagnujú, v Rimavskej Sobote sa vyskytol prípad ťažkého akútneho respiračného ochorenia (SARI). Ide o 53-ročného muža s klinickými príznakmi bolesti hrudníka, kašľom, vysokou teplotou a akútnou dychovou nedostatočnosťou. Rimava.sk o tom informovala hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Banská Bystrica Mária Tolnayová.

Podľa jej slov muža najskôr hospitalizovali na Internom oddelení Všeobecnej nemocnice v Rimavskej Sobote. „Ale pre zhoršujúci sa stav ho preložili na Oddelenie anesteziológie a intenzívnej medicíny toho istého zdravotníckeho zariadenia,“ doplnila Tolnayová.

Ako ďalej uviedla nasadili mu antibiotickú, antimikotickú aj antivirotickú liečbu a zapojili ho na umelú pľúcnu ventiláciu. „Výsledky laboratórnych vyšetrení vylúčili ako chrípku typu A aj B, tak aj chrípku A H1N1. Pacient nebol očkovaný,“ dodala hovorkyňa, podľa ktorej je práve teraz vhodný čas, aby sa občania ešte dali voči chrípke zaočkovať.

Očkovať by sa mali podľa hovorkyne najmä osoby nad 65 rokov, osoby s ochoreniami srdcovo-cievneho systému, s chronickými ochoreniami dýchacích ciest, metabolickými, renálnymi a imunitnými poruchami. Pre indikované skupiny je vakcína plne hradená zo zdravotného poistenia.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross